ایستگاه خبر

کریپتو احتمالاً بدل به یک ارز ذخیره خواهد شد

سناتور آمریکایی رند پاول در مصاحبه اخیر خود پیشنهاد کرد که رمز ارزها می‌توانند به عنوان یک ارز ذخیره جهانی مورد استفاده بانک‌های مرکزی قرار گیرند.

سناتور رند پاول معتقد است رمز ارزها می‌توانند ارز ذخیره بانک‌های مرکزی شوند

در مصاحبه‌ای با Axios که یکشنبه هفته جاری در HBO پخش شد، پاول در مورد آنچه که او آن را به عنوان یک سیستم مالی ناپایدار می‌بیند اظهار نظر کرده است:

ارزهای دولتی بسیار غیرقابل اعتماد هستند، آن‌ها همچنین ارزهای فیات هستند … یعنی آن‌ها توسط هیچ چیزی پشتیبانی نمی‌شوند.

پاول خاطرنشان کرد که اگرچه دلار آمریکا نسبت به برخی از گزینه‌های جایگزین پایدارتری است، اما رمز ارزها می‌توانند نقشی را ایفا کنند که در حال حاضر توسط ارزهای تحت حمایت دولت ایفا می‌شود. او گفت:
اکنون شروع به طرح این سوال کرده‌ام که آیا رمز ارزها واقعاً می توانند به ارز ذخیره جهان تبدیل شوند، زیرا مشاهده می‌کنیم که مردم هر روز بیشتر و بیشتر اعتماد خود را به دولت از دست می‌دهند.
رند پاول قبلاً به دلایل دیگر بیت کوین را مهم خوانده بود و از ایده آن پشتیبانی کرده بود. مهم‌تر از همه، او کمک‌های مردمی با استفاده از بیت‌کوین را در کمپین ریاست‌جمهوری خود در سال ۲۰۱۶ پذیرفت و اولین کاندیدای ایالات متحده بود که این کار را انجام داد.

دیگران نیز نظرات مشابهی دارند

این سناتور آمریکایی تنها سیاست‌مداری نیست که معتقد است رمز ارزها می‌توانند ارز ذخیره بانک‌های مرکزی باشند. بانک‌های مرکزی معمولاً ارزهای خارجی را به عنوان ارز ذخیره نگه می‌دارند. همانطور که بانک‌ها کنترل مستقیمی بر عرضه و انتشار ارز کشور دیگر ندارند، توانایی چاپ بیت کوین جدید یا سایر رمز ارزهای اصلی را نیز ندارند.

در ماه دسامبر، رئیس بازارهای نوظهور مورگان استنلی، روچیر شارما، رمز ارزها را «طبقه جدیدی از رقیبان» برای ارزهای ذخیره بانک‌های مرکزی نامید. او با این استدلال که بیت کوین در برابر هر گونه اقدام تورمی مقاومت می‌کند، به واکنش ایالات متحده به پاندمی کرونا ویروس و چاپ سریع دلار توسط این کشور کنایه زد.

در ژانویه، استفان هارپر، سیاستمدار کانادایی پیشنهاد کرد که بیت‌کوین می‌تواند به‌عنوان یک ارز ذخیره بانک‌های مرکزی عمل کند، اما اذعان کرد که دلار آمریکا همچنان بخش عمده‌ای از ذخایر ذخیره‌سازی بانک‌های مرکزی خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه: انواع روش‌های نوآورانه جمع‌آوری سرمایه در دنیای رمز ارزها را بهتر بشناسید

 

Source

https://coiniran.com/?p=48038
دکمه بازگشت به بالا