ایستگاه خبر

استخر استخراج و بازار ترید NiceHash، هک شد

طبق اعلام NiceHash در شبکه های اجتماعی، یک شکاف امنیتی در وب سایت این بازار باعث از دست رفتن تعداد زیادی از دارایی بیتکوین آن گردید.

NiceHash هک شد! روز چهارشنبه، تیم NiceHash ، هک شدن آن را اعلام کرد. طبق اعلامیه منتشر شده در شبکه های اجتماعی، یک شکاف امنیتی در وب سایت این بازار و استخر استخراج، باعث از دست رفتن تعداد زیادی از دارایی بیتکوین آن گردید.

استخر استخراج و بازار ترید NiceHash ، هک شد

به گزارش کوین ایران و به نقل از  کوین دسک، NiceHash  در سال ۲۰۱۴ تاسیس شد و به عنوان بازاری جهت اجاره دادن هش ریتِ (Hash rate) استخراج کنندگان به متقاضیان آن، خدمات رسانی می کند.

اطلاعیۀ این بازار به دنبال یک ساعت قطعی سایت و گزارش تعداد کثیری از کاربران که اشاره به خالی شدن کیف پول وابسته به NiceHash آنها داشت، منتشر گردید. در زمان قطعی، پیام “دردست تعمیر و نگهداری”(under maintenance) روی صفحه وبسایت رسمی این بازار دیده می شد.

اطلاعیه بدین شرح است:

” سیستم پرداختی ما شدیدا به خطر افتاده و محتوای بیتکوین کیف پول NiceHash به سرقت رفته است. ما در حال کار برای تعیین دقیق تعداد بیتکوین های از دست رفته هستیم. واضح است که این موضوع به شدت باعث نگرانی و توجه ما بوده و به سختی در تلاش برای جبران خسارت و بازگرداندن آنها هستیم.”

در ادامه آورده اند:

“علاوه بر این برای کمک به تحقیقات در این زمینه، واقعه را به مسئولین مرتبط با موضوع و نیز مجریان قانونی گزارش کرده وبه عنوان یک مورد مبرم و بسیار فوری در حال همکاری با آنها هستیم.”

مخفی نگه داشتن تعداد بیتکوین های سرقتی

اگر چه تیم NiceHash تعداد دقیق بیتکوین ها را افشا نکردند، اما کاربران صحبت از سرقت ۴۷۳۶.۴۲ بیتکوین به ارزش ۶۲ میلیون دلار در زمان نگارش مقاله می کنند.

این تیم از کاربران خواسته اند تا رمز ورودهای آنلاین  non-NiceHash خود را به دلیل احتمال رخنه و دزدی دارایی شان تغییر دهند. به گفته آنها: “از آنجاییکه وسعت و ابعاد این اتفاق هنوز دقیقا مشخص نیست، توصیه ما به شما تغییر رمزهای ورودی آنلاین می باشد.”

این اولین باری نیست که یک پلتفرم مهم و اساسی در خطر قرار می گیرد. در ماه اگوست سال جاری، Enigma ، یک پلتفرم سرمایه گذاری مبتنی بر اتریوم، مورد سرقت معادل ۵۰۰۰۰۰ دلار امریکا قرارگرفت. در مقابل، اوایل امسال Alexander Vinnik به دستور مقامات قضایی یونان، به دلیل نقشی که در سرقت ۱.۵ میلیارد دلار بیتکوین (به ارزش آن روز) از پلتفورم تجاریMt.Gox  داشت، دستگیر شد.

باید اذعان کرد تمامی این اتفاقات تاثیر خود را بر ارزش این رمزارز می گذارند، چنانکه قسمتی از نوسانات اخیر نیز بی تاثیر از این وقایع نبوده است.

 

https://coiniran.com/?p=16643
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x