ایستگاه خبر

هم‌بنیان‌گذار تتر: NFTها مدل درآمدی متاورس هستند!

William Quigley، هم‌بنیان‌گذار شرکت تتر و یکی از پیشگامان فضای رمز ارزها، معتقد است که متاورس از عظیم‌ترین روندهای اقتصادی است که طی سال‌های آتی زندگی افراد را به‌شکل قابل توجهی تغییر می‌دهد.

وی همچنین از بنیان‌گذاران شرکت Worldwide Asset eXchange یا WAX است، شرکتی که به‌طور تخصصی در حوزه‌ی بلاک‌چین‌های اثبات سهام مانند توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و بازی‌های ویدئویی فعالیت دارد. متاورس (metaverse) یک ابر واقعیت مجازی است که کاربران آن قادر خواهند بود از سراسر دنیا به آن متصل شوند. متاورس ترکیبی از فضای مجازی، اینترنت و واقعیت افزوده است. آیندنگران معتقدند بشر طی صدها سال آینده به این تکنولوژی دست می‌یابد. امروزه چندین پروژه در تلاش برای ساخت متاورس یا جهان‌هایی شبیه به آن هستند.

نظر شما درخصوص رشد روزافزون NFTها چیست؟

کل بازار NFT به ارزش اتریوم وابسته است. با انفجار ارزش اتریوم از ۱۰۰ دلار (مارس ۲۰۲۰) به رقم فعلی ۳۵۰۰ دلار، دارندگان این توکن بسیار ثروتمند شده و مایل‌اند سرمایه‌ی خود را خرج کنند. بهتر است این رویداد را با پدیده‌ی بازاریابی انبوه اشتباه نگیرید، زیرا خریداران فعلی NFTها هواداران هنرهای کلاسیک نیستند، اکثرا این افراد به ثروتمندان جامعه‌ی رمزنگاری تعلق دارند.

از دیدگاه من که یک مصرف‌کننده محسوب می‌گردم فروش ۱ میلیون دلاری یک NFT اهمیت ندارد، بلکه فروش یک میلیون NFT به قیمت ۱ دلار است که نیازمند توجه است. این اتفاق به‌معنای وجود هزاران مجموعه‌ی کلکسیونی از این توکن‌ها و عمق گسترش بازار این محصولات است.

هم‌بنیان‌گذار تتر: NFTها مدل درآمدی متاورس هستند!

آینده‌‌ی متاورس را چگونه پیش‌بینی می‌کنید؟

ادغام یک لایه‌ی دیجیتال با دنیای واقعی به تغییرات عظیمی در مدل درآمدی و تعامل ما با یکدیگر و دنیا می‌انجامد. تصور ظهور چنین دنیایی دشوار بوده و سخت می‌توان به مبالغه‌ی تاثیر آن نپرداخت. اما می‌توان با اطمینان گفت که مدل درآمدی متاورس مبتنی بر NFTها خواهد بود.

درحال حاضر مدل درآمدی بازی‌های ویدئویی آیتم‌های مجازی است و این صنعت سالانه ۱۷۵ میلیارد دلار درآمد دارد. بنابراین می‌توان گفت که میزان درآمد متاورس چندین برابر این رقم باشد، زیرا این دنیا تنها دربرگیرنده‌ی بازی نبوده و تقریبا همه‌ چیز را شامل می‌گردد.

درخصوص آلتکوین‌هایی که اخیرا با انفجار قیمت روبرو بوده‌اند چه نظری دارید؟

دیدگاه اولیه‌ی من این است که اکثر این آلتکوین‌ها ابتدا به دلایلی نا‌مشخص در شبکه‌های مجازی محبوب می‌گردند و سپس افراد بسیاری به‌طرز ناگهانی روی آنها سرمایه‌گذاری می‌کنند. تحلیل فاندامنتال بر این موضوع بسیار دشوار است، زیرا محبوبیت‌هایی از این قبیل دلیل مشخصی ندارند. تنها می‌توان گفت که این روند بخشی از جو حاکم بر زمانه است و پس از استقبال عمومی قیمت آن افزایش می‌یابد.

پیشنهاد مطالعه: دیسنترالند (Decentraland) چیست؟ آشنایی با ارز مانا (MANA)

Source

https://coiniran.com/?p=47502
دکمه بازگشت به بالا