ایستگاه خبر

سبقت آواتارهای NFT از نظر محبوبیت

توکن‌های غیر قابل تعویض یا NFT ها، که با یک خط کد و تصویر نشان داده می‌شوند، ممکن است در ابتدا هیجان انگیز به نظر نرسند، اما آن‌ها شیوه جمع‌آوری و نمایش هنر و رسانه را دگرگون می‌کنند. از بین همه NFT ها، محبوب‌ترین تا به حال طبق اطلاعات منتشر شده توسط CoinMarketCap، آواتارهای NFT هستند.

آواتارها در واقع تصاویر کوچکی از شخصیت‌ها هستند که معمولاً به عنوان عکس‌های پروفایل در مکان‌هایی مانند توییتر استفاده می‌شوند. این PFP های مبتنی بر NFT (تصاویر پروفایل توئیتری) بسیار مورد اقبال قرارگرفته و جمع آوری و تبادل آن‌ها بسیار راحت است. آن‌ها به ما اطلاعاتی شناختی، سرنخی از ماهیت عمیق‌تر افراد و موقعیت اجتماعی آن‌‌ها می‌دهند.
فرض بر این است که اگر یک نماد NFT را نمایش دهید، در واقع مالک آن هستید. اما آیا این مانع از آن می‌شود که کاربران دیگر از اسکرین شات‌های این‌ها NFT استفاده کرده و از آن‌‌ها به عنوان آواتار خود استفاده کنند؟

یک شرکت در این زمینه پیشگام شده است. شرکت MyNFT.fyi برنامه ای ایجاد کرده است که به دارندگان NFT PFP اجازه می‌دهد مالکیت آواتارهای مبتنی بر NFT خود را تأیید کنند.

این فرآیند تنها چند لحظه طول می‌کشد و به دارندگان NFT اجازه می‎دهد مالکیت عمومی خود را بر توصیر نمایه خود مطالبه کنند. هنگامی که کاربر نماد NFT خود را در توییتر بارگذاری کرد، به لطف این ابزار، هرکسی می‌تواند روی آن کلیک کرده و گواهی مالکیت را مشاهده کند. این ایده مورد توجه بسیاری قرار گرفته است، به طوری که DeFi.org این شرکت را به عنوان عنصر شتاب دهنده خود برای کمک به پیشبرد بازاریابی و ترویج محصولات جدید در نظر گرفته است.

دلیل وجود DeFi.org در این پروژه کمک به راه‌اندازی پروژه‌ها و پروتکل های جدید و ابتکاری در فضای مالی غیرمتمرکز است. این شرکت راهنمایی می‌کند، سرمایه‌گذاری می‌کند، نقدینگی تزریق می‌کند و پروژه‌ها را در معرض دید بازیگران بزرگ و کوچک بازار قرار می‌دهد. حالا این شرکت در حال همکاری با MyNFT است تا به توسعه و دستیابی به جامعه کثیری از مخاطبان کمک کند.
به نظر می‌رسد توییتر در این فضای جدید قرار دارد زیرا قبلاً به کاربران خود راهی تأیید شده برای نمایش آواتارهای NFT خود ارائه کرده است. آیا Discord و Youtube می‌توانند از آن پیروی کنند؟ این احتمال وجود دارد که کاربران شروع به فشار برای ارائه آن توسط این دو غول مدیای دیگر کنند.

 

پبشنهاد مطالعه: بازار NFT در آثار هنری و گیم‌ها همچنان داغِ داغ است!

Source

https://coiniran.com/?p=47861
دکمه بازگشت به بالا