ایستگاه خبر

مراکش استفاده از بیتکوین را ممنوع کرد: تبعات این تصمیم چیست؟

در حالی که طی سال اخیر، بسیاری از مراکز قانون گذاری در سراسر جهان اعلام کرده اند که به نوعی در صدد قانون گذاری بیتکوین هستند، تعداد اندکی از مناطق در جهان صراحتا استفاده از آن را ممنوع اعلام کرده اند. به طور مثال می توان به اقدامات بسیار جدی کشور چین بر علیه رمزارزها در طی سال اخیر اشاره کرد که به دنبال آن برخی کشورهای دیگر مانند مراکش نیز به تازگی قوانینی بر علیه استفاده از بیتکوین تصویب کرده اند.

مراکش استفاده از بیتکوین را ممنوع کرد: تبعات این تصمیم چیست؟

مراکش استفاده از بیتکوین را ممنوع کرد: تبعات این تصمیم چیست؟

در حال حاضر برخی از کشورها از دید خودشان دست پیش را گرفته اند و قبل از فراگیری رمزارزها در زندگی مردم در سراسر جهان، اقداماتی جهت ممنوعیت خرید و فروش بیتکوین و دیگر رمزارزها ترتیب داده اند. این کشورها با انجام این اقدامات در صدد این هستند که از دید خودشان جلوی فراگیری آن را در کشور خود بگیرند.

به طور مثال می توان به اقدامات بسیار جدی کشور چین بر علیه رمزارزها در طی سال اخیر اشاره کرد که به دنبال آن برخی کشورهای دیگر مانند مراکش نیز به تازگی قوانینی بر علیه استفاده از بیتکوین تصویب کرده اند.

بر اساس گزارشات منتشر شده در مجله The Nation ، دولت مراکش با صراحت تمام تصمیم به منع استفاده از بیتکوین گرفته و در همین راستا تمام راه های خرید و فروش رمزارزها را در کشور خود محدود و از دسترس خارج کرده است.

منع استفاده از بیتکوین در مراکش

این خبر که در قالب گزارشی به نام ” Mise au point au sujet de l’utilisation des monnaies virtuelles ” (تمرکز بر استفاده از رمزارزها) از طرف وزارات اقتصاد مراکش منتشر شد، قوانین ممنوعیت استفاده از بیتکوین را به شرح زیر اعلام کرد :

“به اطلاع عموم می رساند که تمامی معاملات انجام شده از طریق رمزارزها نقض قوانین مالی حساب شده و با استناد به قوانین فعلی تصویب شده، جریمه ها و مجازات هایی برای صرافی های خاطی اعمال می شود.”

البته این موضوع از طرف مراکش زیاد هم تعجب آور نیست، چرا که به هر حال مراکش کشوری است که زمان زیادی را صرف کاهش جریان پول و سرمایه خارجی در داخل و خارج از مرزهای خود می کند، هر چند به نظر می رسد که در این مورد خاص کمی شتاب زده عمل کرده است. به هر حال استفاده از رمزارزها به نوعی باعث یکپارچه سازی جهانی اقتصاد این کشور می شود.

از آنجا که تکنولوژی بلاکچین زیربنای بسیاری از پیشرفت های فناوری در دهه آینده خواهد بود، به نظر می رسد که داد وستد بیتکوین و دیگر رمزارزها جزو جدانشدنی ای از این جنبش در دنیای فناوری است.

با اعلام غیرقانونی بودن رمزارزها، مراکش به طور داوطلبانه خود را از مزایای استفاده از این تکنولوژی پیشرفته محروم کرده است.

 

بیشتر بخوانید:

https://coiniran.com/%d8%a8%db%8c%d8%aa%da%a9%d9%88%db%8c%d9%86-%da%86%d9%82%d8%af%d8%b1-%d8%a8%d9%87-%d9%82%d8%a7%d9%86%d9%88%d9%86%db%8c-%d8%b4%d8%af%d9%86-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d9%86%d8%b2%d8%af/

هفت دلیل ناظران اقتصادی چین برای تعطیلی صرافی های بیتکوین

https://coiniran.com/?p=16492
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x