ایستگاه خبر

انشعاب سخت Lightning Bitcoin مبتنی بر DPOS در راه است

پس از Bitcoin Gold، Bitcoin Diamond، و Super Bitcoin، کوین منشعب شده دیگری به نام Lightning Bitcoin در راه است.

اولین انشعاب سخت لایتنینگ یا Lightning Bitcoin fork مبتنی بر DPOS در راه است. پس از Bitcoin Gold، Bitcoin Diamond، و Super Bitcoin، کوین منشعب شده دیگری به نام Lightning Bitcoin در راه است. این پروژه  Lightning  به ابتکار یک تیم اروپایی آغاز می شود که اولین کوین منشعب شده است که مکانیزم اجماع DPOS را خواهد پذیرفت.

انشعاب (fork) سخت Lightning Bitcoin مبتنی بر DPOS در راه است

انشعاب Lightning Bitcoin در بلاک ۴۹۹,۹۹۹

به گزارش کوین ایران و به نقل از news.bitcoin.com این پرژه جدید یعنی Lightning Bitcoin (LBTC)، در بلاک شماره ۴۹۹.۴۹۹ و در ۲۳ نوامبر مشعب خواهد شد. چرا Lightning؟ هدف این تیم انجام جابه جایی های بیتکوین به همان سرعت آذرخش، و یا حداکثر ۲۴ میلیون تراکنش در روز می باشد. این اتفاق چگونه رخ می دهد؟ با توجه به نظرات حامیان این پروژه، پاسخ  این سؤال مکانیزم DPOS (گواه اثبات انتقال سهم) می باشد.

مکانیزم PoW، به دلیل متمرکز سازی استخراج و تراکم شبکه برای مدت زیادی محل مورد بحث واقع شده است. Daniel Larimer نویسنده Delegated Proof-of-Stake Whitepaper توضیح داد: استخراج کنندگان صاحب نفوذ برای به حداکثر رساندن منافع خود، زمان بلاک را تنظیم نموده و در نهایت این فرآیند به همراه تمام سیستم های PoW (گواه اثبات کار) توسط سیستم Fiat،) سیستم فیات یک سیستم پولی است، که در آن پول یک ابزار ذخیره سازی برای خرید قدرت، و همچنین جایگزینی برای مبادله است) کنترل می شود.  از این رو، تیم Lightning مکانیزم DPOS را به کار می گیرد. این مکانیزم  برای اجتناب از کنترل این سیستم توسط هریک از طرفین، به صاحبان توکن حق رأی می دهد. با توجه به وب سایت رسمی آنها:

“اجماع DPOS به میزان قابل توجهی نود های تأیید مشارکت کننده را کاهش داده، و به LBTC کمک می کند تا در عرض چند ثانیه به اجماع برسد. همچنین سرعت معاملات و تراکنش ها بالا می برد تا واقعا مثل یک آذرخش سریع باشد.”

چه کسی پشت این پروژه است؟

این پروژه تا به امروز به جز ” Jack Zhang” رهبر جامعه چینی، اعضای تیم توسعه خود را معرفی نکرده است. اما می توانیم در وب سایت آنها شاهد این باشیم که در حال حاضر از صرافی های CEX.io، BTCC، gate.io و Coldlar wallet حمایت می کنند.

شور و شوق ارائه Fork نوپا

از زمان عرضه Bitcoin Cash، ارائه انشعاب نوپا (Initial Fork Offerings) بدل به روشی مرسوم برای پروژه های جدید بلاکچین در جهت جمع آوری منابع مالی بوده است. اکنون شاهد موفقیت (نسبی) Bitcoin Gold (BTG)، و Bitcoin Diamond (BCD) هستیم. با وجود نگرانی در مورد مشکلات امنیتی، BTG در رده هشتم ارزش بازار (Market Cap) قرار دارد. BCD  تازه وارد هم، در فهرست بیش از ۳۰ صرافی سراسر جهان قرار گرفته است. با توجه به این نمونه های موفق، پرژه های بیشتری با سلوک بیتکوین برای صرفه جویی در دستمزد های تبلیغات و فهرست بندی ایجاد خواهند شد.

https://coiniran.com/?p=16731
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x