ایستگاه خبر

کنترل اکثر NFTهای اتریوم دراختیار تنها ۱۷% از آدرس‌های کیف‌پول قرار دارد!

براساس جدیدترین گزارش موجود، مالکیت بخش بزرگی از توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) مبتنی بر اتریوم تنها دراختیار ۱۷ درصد از آدرس‌های کیف‌پول این بلاک‌چین قرار دارد. این گزارش که به‌تازگی توسط شرکت تحلیلی-بلاک‌چینی Moonstream تدوین شده است، تنها بر NFTهایی تحقیق نموده که برپایه‌ی استاندارد توکن‌های ERC-721 توسعه‌ یافته‌اند. جامعه‌ی آماری این گزارش بیش از ۷ میلیون تراکنش NFT بلاک‌چین اتریوم در بازه‌ی زمانی ۱ آوریل تا ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۱ را شامل می‌گردد.

نابرابری توزیع توکن‌های NFT در شبکه‌ی اتریوم

داده‌های Moonstream بیانگر این موضوع است که کنترل بیش از ۸۰.۹۸ درصد از NTFهای بلاک‌چین اتریوم تنها دراختیار ۱۶.۷۱ درصد از کل آدرس‌های کیف‌پول است. آدرس‌های ۱۶.۷۱ درصدی حاکی از تعامل همزمان چندین  بازار فروش و صرافی گوناگون رمزنگاری با هزاران توکن NFT است.

سهم بالای این اقلیت در مالکیت اکثر توکن‌های موجود در شبکه‌ی اتریوم به این معناست که ۸۳.۲۹ درصد از کاربران تنها می‌توانند ۱۹.۰۲ درصد از باقی‌مانده‌ی NFTهای موجود را دراختیار داشته باشند.

موانع موجود برای سرمایه‌گذاری اندک

این مقاله علاوه بر ذکر نابرابری توزیع توکن‌های NFT بین کاربران، به قابل دسترس بودن بازار برای هر دو گروه سرمایه‌گذاران خرد و کلان نیز اشاره کرده است.

در متن این گزارش آمده است:

«طبق داده‌های به‌دست آمده می‌توان گفت بازار NFT شبکه‌ی اتریوم برای تمام افراد که اکثر آنها را سرمایه‌گذاران تازه‌کار تشکیل می‌دهد، قابل دسترس است. با این‌وجود برای افراد علاقمند به سرمایه‌گذاری و حضور در این بازار چند مانع وجود دارد.»

با انفجار محبوبیت بازارهای NFT در ماه‌های گذشته، میلیون‌ها علاقمند ازجمله سرمایه‌گذاران، کلکسیونرها، توسعه‌دهندگان و صرافی‌ها به آن جذب شده‌اند. تَب بازار با استقبال سرمایه‌گذاران نهادی از NFTها، تشدید شده و میزان فروش این توکن‌ها به اوج تاریخی تازه‌ای رسیده است. برای درک بهتر این موضوع شاید ذکر این مطلب مفید باشد که تنها بین ماه‌های جولای و سپتامبر فروش بازار NFTها به رقم نجومی ۱۰.۷ میلیارد دلار دست یافت.

پیشنهاد مطالعه: توکن غیر قابل تعویض (NFT) چیست؟

Source

https://coiniran.com/?p=48011
دکمه بازگشت به بالا