ایستگاه خبر

بزرگترین بانک بلاروس سرویس مبادلهٔ کریپتوکارنسی راه‌اندازی می‌کند

طبق گزارش PrimePress، بانک بلاروس (Belarusbank) در همکاری با صرافی رمزارز White Bird خدمات معاملهٔ رمزارز را با استفاده از کارت‌های پرداخت ویزا (Visa) ارائه می‌دهد. این سرویس جدید از برنامهٔ تحولات دیجیتالی پیروی می‌کند که سال‌ها پیش به بهره‌برداری رسیده است.

غول حوزهٔ مالی بلاروس پیش‌تر اعلام کرده بود که در حال کار بر روی راه‌اندازی یک صرافی کریپتوکارنسی است. در آن زمان، ویکتور آنانیچ (Viktor Ananich)، رئیس هیئت‌مدیرهٔ بانک، اعلام کرده بود که دیجیتالی‌شدن تمرکز اصلی بانک بلاروس است.

سرویس جدید صرافی رمزارز برای شهروندان بلاروس و روسیه در دسترس خواهد بود. همچنین این بانک برنامه دارد صرافی را به کشورهای بیشتری توسعه دهد. کاربران می‌توانند رمزارزها را با ارزهای فیات مانند روبل بلاروس (BYN)، دلار آمریکا (USD)، روبل روسیه (RUB) و یورو (EUR) مبادله کنند.

گرچه این گزارش به دارایی‌های رمزارز موجود در صرافی اشاره‌ای نکرده است، اما بیان کرده که برنامه‌هایی برای پشتیبانی این پلت‌فرم از رمزارزهای بیشتر در نظر دارد. همچنین، برنامه‌هایی برای اجرای سرویس‌های بیشتر در محل تلاقی اقتصاد سنتی و فن‌آوری نوین مالی در نظر گرفته است.

بلاروس مشهور است که با به‌کارگیری چارچوب نظارتی قوی، رویکرد سالمی نسبت به رمزارز و فناوری بلاک چین دارد. در سال ۲۰۱۷، اکساندر لوکاشنکو (Alexander Lukashenko)، رییس‌جمهور بلاروس، فرمان قانونی استفاده از بیت کوین و سایر رمزارزها را امضا کرد.

Source

https://coiniran.com/?p=42025
دکمه بازگشت به بالا