ایستگاه خبر

۶۰ میلیون دلار سرمایه Immutable برای مقیاس‌بندی NFT در اتریوم

Immutable تیم پشت اولین راه‌حل مقیاس‌بندی لایه ۲ برای NFT ها در اتریوم، ۶۰ میلیون دلار در دور سرمایه‌گذاری سری B که توسط BITKRAFT Ventures و King River Capital هدایت می‌شود جمع آوری کرده است.

اهداف Immutable برای پذیرش جریان اصلی NFT

Immutable در دور سرمایه‌گذاری سری B 60 میلیون دلار جمع‌آوری کرده است و مجموع سرمایه خود را به ۷۷.۵ میلیون دلار رسانده است.

بر اساس گزارشات، Immutable از این بودجه برای گسترش تیم‌های مهندسی و فروش جهانی خود، تقویت مشارکت‌های کلیدی با شرکت‌های بازی‌سازی و افزایش رشد بازی‌های NFT داخلی خود، Gods Unchained و Guild of Guardians استفاده خواهد کرد.

محصول شاخص این شرکت Immutable X است، اولین راه‌حل مقیاس‌بندی لایه ۲ متمرکز بر NFT در اتریوم. این پروتکل از ZK-Rollup StarkWare استفاده می‌کند، یک راه‌حل جمع‌آوری مبتنی بر دانش صفر که حداکثر ۹۰۰۰ تراکنش در ثانیه را ارائه می‌دهد. Rollupها با امنیت اتریوم را سازگار می‌شوند، در حالی که زنجیره‌های جانبی مانند Polygon دارای ویژگی‌های امنیتی و مکانیسم اجماع خاص خود هستند.

Immutable X همچنین از کربن استفاده نمی‌کند، چیزی که امسال به موضوعی مرتبط در فضای NFT تبدیل شده است. از آنجا که این فناوری توجه گسترده‌تری را به خود جلب کرده است، بسیاری از منتقدان نگرانی‌هایی را در مورد تأثیرات زیست‌محیطی تولید NFT بر بلاکچین‌های اثبات کار با انرژی مصرفی بالا مانند اتریوم مطرح کرده‌اند. برای جبران هزینه‌های زیست‌محیطی، Immutable متعهد شده است که اعتبارات کربن را تا سال ۲۰۲۵ خریداری کند، پس از آن انتظار می‌رود اتریوم در سازوکار اجماع سازگار با محیط زیست ادغام شود.

هدف Immutable توانمندسازی اقتصاد NFT با کاهش هزینه‌های مربوط به آن است. تولید NFT در اتریوم می‌تواند در زمان اوج شلوغی گران‌قیمت باشد. با استفاده از Immutable X، کاربران اتریوم می‌توانند بدون پرداخت هزینه، NFTها را فوراً معامله کنند.

رابی فرگوسن، بنیانگذار Immutable گفت:

تجارت NFT در حال حاضر یک تجربه عمومی خیلی وحشتناک است. گران‌اند، قابلیت نقدینگی ندارند و تنها راه‌حل های مقیاس‌بندی موجود هم در مورد مهمترین المان به خطر می‌افتد: امنیت و پایگاه کاربران اتریوم. ما از مشاغل می‌خواهیم بازی‌ها، بازار یا برنامه NFT خود را در عرض چند ساعت از طریق واسط برنامه‌نویسی کاربردی (API) و با تجربه کاربر اصلی ایجاد کنند. نیازی هم به برنامه‌نویسی بلاکچین نیست.

Zeb Rice، شریک مؤسس King River Capital، افزود:

Immutable یک تجارت هیجان‌انگیز است، با یک تیم مدیریتی درجه یک و فناوری متحول‌‌کننده در مرکز یک بازار در حال تحول.

gods unchained e1631689083525

Immutable یکی از موفق‌ترین بازی‌های بلاکچین، Gods Unchained را راه‌اندازی کرد، و در حال حاضر مشغول توسعه مقیاس‌بندی بزرگترین بازار NFT در اتریوم، OpenSea است. این پروژه همچنین در حال راه‌اندازی توکن مدیریت و ابزار کاربردی خود، IMX است.

 

پیشنهاد مطالعه: بازار NFT در آثار هنری و گیم‌ها همچنان داغِ داغ است!

 

Source

https://coiniran.com/?p=47516
دکمه بازگشت به بالا