ایستگاه خبر

قدردانی آی‌بی‌ام از مدیرعامل خود به دلیل ایفای نقشی بی‌بدیل در توسعه‌ی بلاک چین

آی‌بی‌ام (IBM) در نامه‌ای به سهام‌داران خود، یکی از مهم‌ترین دستاوردهای مدیرعامل جدید خود را بسط و گسترش بازوی بلاک چینی این شرکت بزرگ دانسته است.

در این نامه آمده است که سبد فناوری این شرکت، برای آینده ساخته شده و بلاک چین در قامت یکی از زیرساختی‌ترین فناوری‌ها در این مجموعه ظاهر خواهد شد. در این نامه، آی‌بی‌ام، این‌گونه توصیف شده است:

راهبر بازار در فناوری ابر هایبرید، داده‌پردازی، هوش مصنوعی، امنیت، بلاک چین و خدمات سازمانی.

در این نامه با تاکید بر اهمیت انتصاب ارویند کریشنا (Arvind Krishn)، سکان‌دار جدید این مجموعه، خاطرنشان شده:

این فرد پیشرو توانسته نقش ارزنده‌ای در توسعه‌ی فناوری‌های کلیدی آی‌بی‌ام ایفا کند؛ فناوری‌هایی که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به هوش مصنوعی، رایانش ابری، بلاک چین و رایانش کوانتومی اشاره کرد.

بلاک چین به عنوان یک سرویس یا BaaS نقشی مهم در خدمات آی‌بی‌ام ایفا می‌کند؛ هرچند تاکنون هیچ اطلاعاتی از میزان درآمد حاصله‌ی این شرکت از این سرویس به بیرون درز نکرده است. پیش‌تر گزارش شده بود که فناوری بلاک چین، عمل اصلی درآمدزایی برای آی‌بی‌ام در بخش رایانش ابری خواهد بود:

وقتی به نحوه تخصیص مستقیم بودجه به بخش بلاک چین نگاهی می‌اندازیم، می‌بینیم که به ازای هر دلار صرف شده در این بخش، ۱۵ دلار روی خدمات ابری، سرمایه‌گذاری شده است.

گفتنی است در سال ۲۰۱۹ خدمات رایانش ابری آی‌بی‌ام توانست بیش از ۲۱ میلیارد دلار درآمد برای این شرکت خلق کند که بیش از ۲۷ درصد از کل درآمد این شرکت معظم را تشکیل می‌دهد.

Source

https://coiniran.com/?p=38017
دکمه بازگشت به بالا