ایستگاه خبر

برنامه‌های شرکت Fidelity برای راه‌اندازی صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین

اسناد و مدارک جدید ثبت‌شده در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) از برنامه‌های خدمات مالی Fidelity Investments درباره صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین این شرکت پرده‌ برداشت.

در حال حاضر جزئیات زیادی در مورد این صندوق، با نام صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین بیت کوین Wise Origin، در دسترس نیست. با این حال، آنچه مشخص است این است که رئیس استراتژی و برنامه ریزی فیدلیتی، پیتر جوبر، مدیرعامل و مدیر صندوق بیت کوین است. همچنین اعلام شده که حداقل میزان سرمایه‌گذاری قابل پذیرش در این صندوق ۱۰۰۰۰۰ دلار است و هنوز هیچ سرمایه گذاری فعالیت خود را در این صندوق آغاز نکرده است.

چرا یک صندوق بیت کوین؟

تصمیم Fidelity برای راه‌اندازی صندوق بیت کوین از تقاضای روزافزون سرمایه گذاران برای ارزهای دیجیتال نشأت گرفته است. از نوامبر ۲۰۱۹ تا مارس ۲۰۲۰، تیم دارایی دیجیتال فیدلیتی از ۸۰۰ مشاور مالی، دفتر خانواده، دفتر خدمات حقوق بازنشستگی، صندوق‌ تأمین سنتی، سرمایه‌گذاران با دارایی خالص، موقوفات و بنیادها در سراسر ایالات متحده و اروپا نظرسنجی کردند.

از ۸۰۰ مورد بررسی‌شده، ۳۶٪ اظهار داشتند که در حال حاضر در دارایی‌های دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند، و ۶۰٪ از سرمایه‌گذاران سازمانی گفته‌اند که دارایی‌های دیجیتال در سبد سهام آنها جایگاه ویژه‌ای دارد. نتایج حاصل از نظرسنجی Fidelity به احتمال زیاد آنها را ترغیب کرده است که به بازار دارایی‌های دیجیتالی ورود کنند. صرفنظر از این که آیا Fidelity این خدمات را ارائه می‌دهد یا خیر، سرمایه‌گذاران علاقه‌مندند که درصدی از ثروت خود را به ارزهای دیجیتالی اختصاص دهند و راهی برای مواجهه با ارزهای دیجیتالی خواه از طریق Fidelity، یا نه پیدا می‌کنند.

موانع پذیرش

نظرسنجی Fidelity همچنین از سرمایه‌گذاران پرسید که چه چیزی مانع از سرمایه‌گذاری در دارایی‌های دیجیتال می‌شود.

براساس این نظرسنجی، علیرغم تعداد رو به رشد مؤسساتی که دارایی‌های دیجیتال را پذیرفته‌اند، عده‌ای هنوز اعتقادی به سرمایه‌گذاری در این بخش ندارند. از جمله موانع استفاده از دارایی‌های دیجیتال که از طریق این نظرسنجی به دست آمده است نوسانات قیمت (۵۳٪)، نگرانی در مورد مداخلات در بازار (۴۷٪) و عدم وجود اصول اساسی برای اندازه گیری ارزش مقتضی (۴۵٪) بود.

 

Source

https://coiniran.com/?p=40961
دکمه بازگشت به بالا