ایستگاه خبر

دوستداران کریپتو و محیط‌زیست به سراغ فانتوم می‌روند

فانتوم (Fantom) در میان پلتفرم‌های بلاکچین که تریدرهای کریپتو از آن استفاده می‌کنند، یکی از سریع‌ترین پیشرفت‌ها را داشته است، و امروزه نیز کمترین میزان مصرف انرژی (کیلووات / ساعت) در جهان را دارد.

فانتوم شاهد استفاده هزاران کاربر روزانه از این پلتفرم برای اهداف مختلفی است، در زمینه‌ی رمز ارزها، فانتوم یکی از برترین پلتفرم‌های جهان است که معاملات را با کسری از هزینه‌ی سایر پلتفرم‌ها انجام می‌دهد.
فانتوم همچنین با استفاده از کمترین حجم انرژی در هر معامله یکی از کارآمدترین گزینه‌های موجود در اختیار سرمایه‌گذاران است.

صنعت سرمایه‌گذاری و تجارت رمز ارزها طی هفته‌های اخیر شاهد بحث‌های زیادی در مورد بهره‌وری انرژی بوده است، با دغدغه‌ی اینکه انرژی استفاده‌شده توسط ماینرهای بزرگ بیت کوین و اتریوم، نسبت به سایرین تأثیر بسیاری بر روی گرمایش زمین دارد.

به عنوان مثال، گزارش اخیر بی‌بی‌سی نشان می‌دهد که گازهای گلخانه‌ای ناشی از استخراج بیت کوین در چین، جایی که 75 درصد ماینرهای بیت کوین جهان در آن‌اند، به اندازه یکی از ده شهر بزرگ چین است.
این یافته نگرانی‌هایی را ایجاد کرده که تأثیر بیت کوین بر آب و هوای چین بسیار چشمگیر است به طوری که می‌تواند برنامه خنثی‌سازی گازهای گلخانه‌ای تا سال 2030 در چین را به خطر بیندازد.

تسلا هم با همین نگرانی‌ها درباره‌ی گازهای گلخانه‌‌ای نظر خود را درباره‌ی پذیرش بیت کوین به‌عنوان یک روش پرداخت تغییر داد.

در طرف دیگر این ماجرا فانتوم قرار دارد. ایین پلتفرم معادل 0.00000301 کیلووات / ساعت در هر معامله انرژی ذخیره می‌کند، و در این صنعت به‌عنوان یکی از مقرون به صرفه‌ترین پلتفرم‌های بازار شناخته می‌شود.
برای قیاس، بر اساس میانگین 500،000 تراکنش در روز از فانتوم، کل انرژی مصرفی این پلتفرم 35 میلیون برابر کمتر از سایر پلتفرم‌های  زنجیره‌ای مانند اتریوم است و به نسبت بیت کوین هم 300 میلیون برابر کمتر به انرژی وابستگی دارد. با همه‌ی این موارد، حتی، بازده انرژی فانتوم هنوز هم بسیار بهتر از اتریوم است.

به عنوان مثال، حتی اگر فانتوم به همان تعداد تراکنش‌های اتریوم در روز برسد، همچنان 10 میلیون برابر انرژی کمتری مصرف می‌کند، و به‌عنوان یک پلتفرم برتر استفاده از آن به طور قابل توجهی منجر به کاهش انتشار CO2 می‌شود.

در ماه گذشته، این پلتفرم شاهد یک جهش عظیم در تعداد کاربران جدید بود که به فانتوم هجوم آورده بودند، و تعداد معاملات به بیشترین حجم خود رسیده بود.

در هفته گذشته، این پلتفرم به طور متوسط ​​هر روز 500000 معامله را تجربه کرده که یک جهش قابل توجه از میانگین 10-15000 تراکنش در روز است.

 

پیشنهاد مطالعه: میزان مصرف انرژی بیت کوین… چرا نباید نگرانش باشیم؟

 

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا