ایستگاه خبر

علاقه‌ی بانک مرکزی هلند به ایتفای نقش کلیدی در توسعه‌ی CBDC ها

بانک مرکزی هلند (DNB) گزارشی منتشر کرده و اعلام کرده آماده است تا نقش رهبری در توسعه‌ی CBDC ها ایفا کند. این بانک اعلام کرد CBDC می‌تواند سود بزرگی برای شهروندانش داشته باشد و این بانک علاقمند است نقش مهمی در توسعه‌ی آن برعهده بگیرد. بانک مرکزی هلند افزود با توجه به اینکه با سرعت فزاینده‌ای در سیستم پرداخت به پول خصوصی وابسته می‌شویم، CBDC می‌تواند به عنوان پشتیبان پرداخت‌ها با پول‌ خصوصی استفاده شود.

در این اطلاعیه آمده است مردم در زمان بحران کرونا بیش از پیش اعتماد خود را به پول‌های فیات از دست می‌دهند و CBDC می‌توانند ترمیمی برای ایم مساله باشد. DNB افزود در شرایط بحران مالی شهروندان سعی خواهند کرد دارایی‌های خود را به CBDC تبدیل کنند تا بتوانند ریسک خود را کاهش دهند، بنابراین کنترل میزان CBDC در گردش بسیار بااهمیت است. DNB همچنین خواستار گسترش این بحث به کل منطقه‌ی یورو شد.

CBDC ها با رمز ارزهایی همچون بیت کوین متفاوتند چرا که توسط موسسات دولتی عرضه و تنظیم می‌شوند و به ارزهای فیاتی همچون دلار آمریکا یا یورو وابسته هستند. طبق آخرین مطالعات ۸۰ درصد بانک‌های مرکزی جهان در حال مطالعه و راه‌اندازی CBDC های خود هستند.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=38416
دکمه بازگشت به بالا