ایستگاه خبر

توسعه‌دهنده‌ای در یک مسابقه توانست یک کیف‌پول بیت کوین را هک کند

جان کانترل، توسعه‌دهنده بیت کوین و پروژه‌ی لایتنینگ توانسته طی ۳۰ ساعت با بررسی حدودا یک تریلیون از ترکیبات سید (عبارت بازیابی کیف‌پول بیت کوین)، با موفقیت یک آدرس بیت کوینی را هک کند. این اقدام، بخشی از یک مسابقه توییتری بود که توسط الیستیر میلن، معاون ارشد فنی صندوق آتلانتا برگزار شده بود.

روال این مسابقه به این ترتیب بود که میلن ابتدا طی چند روز، نکاتی را در مورد سید ۱۲ کلمه‌ای یک کیف‌پول بیت کوینی منتشر کرد. کانترل سپس در ادامه توانست با انجام جست‌وجوی فراگیر، کلمات مربوط به عبارت بازیابی کیف‌پول یادشده را به درستی حدس بزند و جایزه یک بیت کوینی این مسابقه را از آن خود کند.

کانترل پس از آنکه فهمید مک‌بوکش تنها می‌تواند در هر ثانیه ۱۲۵۰ ترکیب از واژه‌های یادیار را بررسی کند، تصمیم گرفت برای پیشبرد کارش، چندین کارت گرافیک اجاره و از خدمات رایانش ابری مایکروسافت آژور استفاده کند.

این توسعه‌دهنده در توضیحات خود آورده است:

من نگران بودم که دیگران هم دست به کار مشابهی بزنند و به همین دلیل، کارمزد ماینر را ۰.۰۱ بیت کوین درنظر گرفتم. من فکر می‌کردم که این مقدار کافی نیست و قرار است در مسابقه‌ای شرکت کنم که برنده ندارد؛ چون افراد به طور پیوسته در تلاشند تا کارمزد را افزایش داده تا بتوانند تراکنش خود را در بلوک بعدی بگنجانند.

Source

https://coiniran.com/?p=39582
دکمه بازگشت به بالا