ایستگاه خبر

آوه با پیشی‌گرفتن از میکردائو در جایگاه اول برترین پروتکل دیفای از نظر دارایی‌های مسدودی قرار گرفت

آوه، پروتکل وام‌دهی غیرمتمرکز توانست از نظر ارزش دارایی‌های مسدودشده، با کنار زدن میکردائو (MakerDAO)، جایگاه اول را در میان پروتکل‌های دیفای از آن خود کند.

بنابر داده‌‌های دریافتی از دیفای پالس، ارزش کل دارایی‌های مسدودشده آوه که درواقع همان ارزش دارایی‌های سپرده‌گذاری‌شده در قراردادهای هوشمند این پروتکل است، اکنون در آستانه ۱.۵ میلیارد دلار قرار دارد. این در حالی است که ارزش کل دارایی‌های مسدودشده پروتکل میکردائو، اندکی کمتر از ۱.۴۴ میلیارد دلار است.

آوه، دومین پروژه‌ای است که توانسته ازنظر ارزش کل دارایی‌های مسدودشده، از میکردائو پیشی بگیرد. پیش‌تر در روز ۲۰ ژوئن نیز کامپاند توانسته بود با دستیابی به ارزش کلی بالغ بر ۵۰۰ میلیون دلار بر میکردائو چیره شود.

جنون کشت سود طی هفته‌های اخیر باعث شده تا ارزش کل دارایی‌های مسدودشده تمامی پروتکل‌های دیفای با رشدی انفجارگونه همراه شود. گفتنی است هم‌اکنون ارزش دارایی‌های سپرده‌گذاری‌شده در حوزه دیفای، چیزی در حدود ۶.۹ میلیارد دلار است. در ماه فوریه، این شاخص، برابر با یک میلیارد دلار بود. با این حال، ارزش کل دارایی‌های مسدودشده یا به اختصار TVL، سنجه ایدئالی برای ارزیابی فعالیت‌های دیفای نیست.

ارتقای آوه به جایگاه اول پروتکل‌های وام‌دهی حوزه دیفای پس از آن رخ می‌دهد که این پروتکل موفق به دریافت مجوز از سوی موسسه پول الکترونیک (EMI) شده است. این مجوز به آوه اجازه می‌دهد تا در حوزه‌هایی از قبیل صدور جایگزین‌های پول نقد و ارائه خدمات پرداخت فعالیت کند.

Source

https://coiniran.com/?p=40872
دکمه بازگشت به بالا