ایستگاه خبر

رمزارز ها در روسیه به رسمیت شناخته نخواهند شد

رمزارزها در روسیه به رسمیت شناخته نخواهند شد

به اعتقاد Nikolai Nikiforov وزیر ارتباطات و رسانه های جمعی روسیه، بیتکوین به عنوان یک روش پرداخت در این کشور به رسمیت شناخته نخواهد شد.

رمزارزها

باوجود این اظهارات، به نظر می رسد روسیه همچنان آماده ارائه پیشنهاد برای تسلط جهانی در صنعت استخراج رمزارزها می باشد.

Nikiforov ایده به رسمیت شناختن بیتکوین در روسیه را رد کرد

اقای Nikiforov در ۲۰ نوامبر به خبرنگاران گفت: “بیتکوین یک پروژه خارجی برای استفاده از فناوری بلاکچین است. قوانین روسیه هرگز بیتکوین را به عنوان یک موجودیت مستقل قانونی درحوزه قضایی فدراسیون این کشور نمی پذیرد. با این وجود، من فکر می کنم  استفاده از فناوری بلاکچین و توکن های مختلف دیجیتال کاملا امکان پذیر است.”

این بیانیه یک ماه پس از ارائه “پیش نویس لایحه پذیرش قانونی رمزارز” توسط وزارت ارتباطات روسیه اعلام شد. علیرغم وجود این پیش نویس، کاملا مشخص شد که بانک مرکزی و وزارت داراییِ روسیه هستند که در نهایت تصمیمات دستگاه های قانون گذاری کشور را مشخص، تعیین و کنترل می کنند. در اوایل این هفته، Alexei Moiseev معاون وزیر دارایی روسیه اعلام کرد:

“انتظار داریم لایحه جدید رمزارزها در روسیه تا تاریخ ۱ فوریه و در چهارچوب دستورالعمل ابلاغی ریاست جمهوری این کشور، تدوین و تنظیم گردد.”

روسیه همچنان به دنبال تسلط در بخش بین المللی استخراج رمزارزها است

در سال های اخیر وضعیت تنظیم مقررات روسیه  در رابطه با رمزارزها به شکل قابل توجهی تغییر کرده است. عملکرد قانون گذاری این کشور غالبا بین بازدارندگی و گرایش به آزادی همه جانبه  در نوسان می باشد. در ماه های اخیر، دولت روسیه به طور فزاینده ای با حسن نیت در مورد استخراج بیتکوین سخن گفته، و درمورد غلبه بر تسلط چین در صنعت جهانی استخراج نیز ابراز تمایل کرده است. اخیرا معاون وزیر دارایی در امور مربوط به تجارت مجددا تأکید کرد که ” اگر مردم، سرمایه گذاران واجد شرایط باشند، مجاز به خرید و فروش در وبسایت های دارای مجوز رسمی فعالیت در این زمینه می باشند.”

رمزارزها

اگرچه بعید است که رمزارز در روسیه به شکل قانونی به رسمیت شناخته شود، اما به نظر می رسد که این کشور یک چهارچوب  قانونیِ نه چندان سخت گیرانه و قابل قبول را برای بیتکوین و استخراج رمزارز اتخاذ خواهد کرد.

در ابتدای ماه نوامبر، Olga Skorobogatova معاون اول بانک مرکزی روسیه اظهار داشت: “استخراج رمزارز، گونه ای از فعالیت نهادهای قانونی و کارآفرینان خصوصی می باشد. و به همین دلیل هم باید مالیات خود را پرداخت کنند.”

پیرو خبرهای ضد و نقیض ماه گذشته، اخیرا رسانه خبری Tass فاش ساخت که: “وزارت دارایی روسیه قصد اعطای مجوز فعالیت برای استخراج رمزارز را ندارد، اما استخراج، مشمول پرداخت مالیات خواهد بود.”  همچنین اخیرا مشخص شده است که تعداد زیادی از شرکت های چینی و اروپایی به انجمن بلاکچین و رمزارز روسیه (The Russian Association of Blockchain and Cryptocurrency) برای ایجاد و دایر کردن عملیات استخراج در فدراسیون روسیه، درخواست ارسال کرده اند.

https://coiniran.com/?p=16244
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x