ایستگاه خبر

موضع محتاطانه CME در برابر قرارداد های آتی رمزارز ها

گروه بازرگانی شیکاگو (CME Group) در حال حاضر برنامه ای جهت ارائه قرارداد های آتی بر پایه رمزارز های غیر از بیت کوین را ندارد. این در حالی است که رقیب تجاری این گروه، شرکت Cboe Global Markets، در این باره خود را محدود نکرده است.

CME و CBOE

گروه بازرگانی شیکاگو یا Chicago Mercantile Exchange یا به اختصار CME، شرکتی مستقر در شیکاگوست که فرصت و فضا را برای معامله با قرارداد های آتی و گزینه ها فراهم می کند و بر اجرای قوانین تجاری، جمع آوری و انتشار اطلاعات بازار و شفافیت و امنیت کار در این مکانیسم نظارت دارد.

بازار گزینه های شیکاگو یا Chicago Board Options Exchange نیز که در سال ۱۹۷۳ تاسیس شده است، به عنوان بزرگترین بازار های گزینه های معاملات و قرارداد های آتی در زمینه اوراق بهادار، شاخص ها و محصولات پولی و مالی فعالیت دارد.

CME و موضع محتاطانه آن در برابر قرارداد های آتی ارز های رمزنگاری شده نظرات دو شرکت بزرگ CME و Cboe

به گزارش کوین ایران و به نقل از پایگاه خبری Bloomberg، در ماه دسامبر  یعنی یک هفته پس از ورود Cboe به بازار رمزارز ها، این شرکت ارائه ی قرارداد های آتی بیت کوین را اعلام کرد.

به گفته ی آقای Terry Duffy مدیر عامل شرکت CME، بازار ارز های دیجیتال به اندازه کافی غیر قابل پیش بینی و قطبی شده است که باعث شود شرکت او با احتیاط عمل کند.

او روز پنج شنبه طی مصاحبه ای در دفتر مرکزی خبرگزاری Bloomberg در نیویورک اظهار کرد که مایل به سرمایه گذاری بر روی طرح هایی که پتانسیل صدمه به اعتبار شرکت CME را دارند، نیست.

وی همچنین عنوان کرد:

“باید بگویم که لازم است شما به طور خودکار وظیفه ی خود را انجام داده و به تهیه یک لیست از  کسانی که در این مورد غیر مسئولانه برخورد می کنند تهیه کنید.” او افزایش آگاهی در این زمینه را یک ضرورت دانست.

موضع بی باکانه ی Cboe

CME و موضع محتاطانه آن در برابر قرارداد های آتی ارز های رمزنگاری شده

Chris Concannon، مسئول ارشد اجرایی و رئیس Cboe در ۱۷ ژانویه سال جاری اظهار کرد: “با نگاه به کل فضای رمز نگاری و میزان نقد پذیری سایر محصولات و حجم ملی آنها، می توان نتیجه گرفت که کار در زمینه مشتقات رمزارز ها (derivative) قابل توجیه است.”

همچنین او هشدار داد:

“تا زمانی که صرافی قرارداد های آتی Cboe شروع به استفاده از نرم افزار تجاری به دست آمده از بازار جهانی سال گذشته Bats  نکند، مشتقات رمز نگاری شده دیگری را معرفی نخواهد کرد.” این ارتقاء برای ۲۵ فوریه برنامه ریزی شده است.

بررسی حجم بازار رمزارز های اصلی

اگرچه بیت کوین حجم عظیمی از بازار را به خود اختصاص داده است، اما باید در نظر داشت که بیش از ۱۵۰۰ توکن دیجیتال دیگر در وبگاه Coinmarketcap ثبت شده است.

طبق گزارش Coinmarketcap، اتریوم و ریپل به ترتیب با داشتن ۱۰۰ و ۳۸ میلیارد دلار حجم بازار، بعد از بیت کوین با ۱۵۵ میلیارد دلار، رتبه های دوم و سوم را به خود اختصاص داده اند.

مبادله گران، حتی با توضیح این واقعیت که پیامد قرارداد CME 5 بیت کوین در برابر فقط یک بیت کوین در Cboe است، باز هم از محصولات Cboe بیشتر استفاده می کنند. طبق داده های جمع آوری شده توسط Bloomberg ، در طی ۵ روز گذشته، حجم دیده شده توسط  Cobe حدود ۷.۵ برابر بیشتر بوده است.

https://coiniran.com/?p=18541
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x