ایستگاه خبر

کاردانو صفحه وب جدیدی برای توسعه‌دهندگان Plutus DApp راه‌اندازی کرد

پس از اینکه Input Output Global (IOG) از راه‌اندازی اولین شاخص غیرمتمرکز بلاکچین خبر داد، سازنده ارز دیجیتال کاردانو (ADA) جامعه را در مورد بخش منابع جدید برای توسعه‌دهندگان Plutus DApp آگاه کرد.

IOG در 22 نوامبر (اول آذر) گفت در واقع، وبسایت Cardano Docs اکنون یک صفحه وب غنی‌تر است که در آن مبتدیان می‌توانند همه چیز را در مورد برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) بیاموزند و توسعه‌دهندگان باتجربه‌تر می‌توانند فهرستی از منابع برای ساخت اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز با استفاده از قراردادهای هوشمند Plutus پیدا کنند.

بخش توسعه Plutus DApp. منبع: ورودی خروجی

 

آموزش برای تمام سطوح

علاوه بر این، این بخش به بیان ساده و همراه با تصاویر، موارد استفاده و نحوه کار کردن با اسکریپت‌های Plutus را آموزش می‌دهد. توسعه‌دهندگان همچنین می‌توانند به راحتی به آموزش‌ها و راهنماهای مختلف مانند نوشتن یک برنامه مقیاس‌پذیر Plutus، گسترش برنامه پایه Plutus با محدودیت‌های API، آزمایش قراردادهای Plutus، تجزیه و تحلیل هزینه و اندازه اسکریپت‌های Plutus، و همچنین یکپارچه‌سازی Plutus دسترسی پیدا کنند.

به گفته فردریک، مدیر عامل بنیاد کاردانو، توسعه اخیر در راستای برنامه‌های کاردانو برای آینده نزدیک است که هدف آن اطمینان از اینکه آموزش [درباره بلاکچین] قابل استفاده و در دسترس‌تر به زبان‌ها و سبک‌های مختلف است.

کار بی‌وقفه در کاردانو

با همکاری دانشگاه ادینبرا، IOG همچنین اخیراً از طرح‌هایی برای اولین شاخص غیرمتمرکز بلاکچین با نام شاخص غیرمتمرکز ادینبرا (EDI) با هدف ایجاد مکانیزم شفافی برای رتبه‌بندی غیرمتمرکز کردن طرح‌های بلاکچین عمومی رونمایی کرده است.

پیش از این، چارلز هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو، ناامیدی خود را از پروژه‌های رمز ارزی موجود که بدون درک معنای کامل آن، خود را غیرمتمرکز نشان می‌دهند، ابراز کرد. از نظر او، تمرکززدایی باید با انعطاف‌پذیری، کنترل و قابلیت اطمینان هدایت شود.

هفته گذشته، کاردانو افزایشی در تعداد کیف پول‌های خود ثبت کرد و در یک هفته 33097 کیف پول اضافه کرد.

نمودار کیف پول‌های ADA. منبع: Cardano Blockchain Insights

کاردانو همچنین در حال کار بر روی یک کیف پول رمز ارزی چند زنجیره‌ای جدید به نام Lace است که به گفته هاسکینسون احتمالاً پس از عرضه کامل، اندازه شبکه را به یک میلیارد کاربر افزایش می‌دهد. راه‌اندازی آن احتمالاً می‌تواند باعث افزایش قیمت برای توکن مالی غیرمتمرکز کاردانو (DeFi) ADA شود.

تجزیه و تحلیل قیمت ADA

در همین حال، ADA با قیمت 0.3147 دلار معامله می‌شود، به این معنی که در روز 4.57 درصد افزایش یافته است، اما همچنان 5.36 درصد از هفته قبل و 12.80 درصد نسبت به 30 روز قبل کمتر است،

نمودار قیمت 24 ساعته کاردانو. منبع: فینبولد

ارزش بازار کاردانو در زمان انتشار خبر 10.83 میلیارد دلار است که آن را به هشتمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر این شاخص تبدیل کرده است.

 

پیشنهاد مطالعه:

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا