ایستگاه خبر

تحلیل قیمت بیتکوین گلد و احتمال سقوط به زیر ۳۰۰$؛ آیا رشد این رمزارز، کاذب است؟

درخشش مقطعی و احتمال سقوط قیمت بیتکوین گلد به زیر ۳۰۰ دلار

قیمت

 با وجود خیزش بیتکوین گلد در رده بندی رمز ارزها، به نظر می رسد طبق جدول شاخص قیمتی این روند به زودی به پایان برسد.

این رمز ارز جدید، که نسخه ای از بیتکوین است و به منظور آزادانه تر کردن استخراج طراحی شده، در حال حاضر در جایگاه پنجمین رمز ارز بزرگ بازار سرمایه است.

با وجود افزایش قیمت بیتکوین گلد تا سقف ۴۱۳.۷۴ دلار در تاریخ ۲۴ نوامبر و دو برابر شدن قیمت آن از تاریخ ۱۹ نوامبر، میزان تردید نسبت به نقش واقعی این رمزارز در میان سرمایه گذاران شدت گرفته است. نظرات مردم در شبکه های مجازی گویای آن است که سرمایه گذاران معتقدند این توکن به خاطر عدم (یا کمبود) کاربردهای عملیِ آشکار ، بیش از میزان واقعی آن ارزش گذاری شده است.

در نتیجه عبور قیمت بیتکوین گلد از مرز ۴۰۰ دلار، منوط به پیش بینی تریدرها از مشخص شدن”ویژگی های کاربردی” این رمزارز خواهد بود. با این وجود، تحلیل عوامل تعیین کننده نشان می دهد که تصحیح احتمالیِ قیمت ها در راه است.

طبق گزارش CoinMarketCap در زمان نگارش این مطلب، بیتکوین گلد در قیمت ۳۶۱ دلار، به میزان ۴.۵ درصد افزایش قیمت داشته است. رشد قیمت این رمز ارز در ۷ روز گذشته، ۱۸۵ درصد بوده است.

نمودار ۴ ساعته قیمت بیتکوین گلد:

بیتکوین گلد

چارت بالا نشان می دهد:

  • روند رو به رشد قیمت، در برخورد با جریان مخالف (طرفداران کاهش قیمت)، سیر نزولی خود را آغاز کرد.
  • کاهش مقاومت نسبی در شاخص سایر مولفه های نمودار، علامت از بین رفتن توان افزایشی (حامیان رشد قیمت)

در کنترل را می دهد.

در اینجا الگوی تداوم علائم کاهش قیمت (منظور صف آرایی طرفداران کاهش قیمت در تاریخ مربوطه است که  نشان می دهد روند کاهش قیمت به ۱۵۰ دلار امری گریز ناپذیر است) دیده می شود. در هر حال، مقاومت طرفداران افزایش قیمت شکسته شد و در نهایت باعث کاهش قیمت شد.

دیدگاه

تداوم دیدگاه فوق (برتری سیر نزولی نسبت به حرکت افزایشی)، نشان از کاهش قیمت و رسیدن به سطح ۲۵۰ دلار دارد. در حالی که رسیدن به قیمتی بالاتر از ۴۰۰ دلار در ۱۲ ساعت آینده، می تواند باعث افزایش قیمت و ثبت رکورد جدید در سطوح بالاتر از ۴۸۰ دلار باشد.


خبر مرتبط:

بیت کوین گلد، کیف پول BTG سه میلیون دلار از حساب کاربران دزدید

 

https://coiniran.com/?p=16337
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x