ایستگاه خبر

 فاز ۲ شبکه ماهواره‌ای بیت کوین Blockstream راه‌اندازی شد

این توسعه‌دهنده کانادایی بلاکچین شبکه ماهواره‌ای بیت کوین خود را به طور قابل توجهی ارتقا داده است و در حال حاضر، حتی به یک اتصال اینترنتی نیز احتیاج ندارد.

blockstream، شرکت خدمات کانادایی بلاکچین، که به دلیل فعالیت در شبکه لایتنینگ بیت کوین شهره است، از راه اندازی Blockstream Satellite 2.0، نسخه به‌روز‌شده شبکه بیت کوین مبتنی بر ماهواره، خود خبر داد.

طبق اطلاعیه، نسخه ۲.۰ یک پروتکل انتقال مبتنی بر استانداردها، پهنای باند و مناطق تحت پوشش بیشتر و امکان همگام‌سازی یک گره کامل بیت کوین بدون اتصال به اینترنت را معرفی می‌کند.

پروژه ماهواره‌ای Blockstream امیدوار است راه‌حلی در پاسخ به این سؤال ارائه دهد: «اگر اینترنت نباشد، بیت کوین به چه کار می‌آید؟»

این استارتاپ در شبکه ماهواره‌ای بیت کوین خود از تلگراف در سراسر جهان استفاده می‌کند تا داده‌های بلاکچین بیت کوین را به شش ماهواره زمینی در سراسر کره زمین ارسال کند. این ماهواره‌ها پس از دریافت، داده‌ها را در تقریباً همه مناطق پرجمعیت پخش می‌کنند.

با استفاده از نسخه ۲.۰، شبکه ماهواره‌ای Blockstream پروتکل سفارشی خود را که در نسخه ۱.۰ به کار رفته است، به نسخه استانداردی با نام DVB-S2 تبدیل کرده است. براساس این اطلاعیه، این به‌روزرسانی منجر به بهبود راندمان و اعتبار سیگنال، بیت ریت بالاتر و افزایش ظرفیت داده و پهنای باند می‌شود.

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=38689
دکمه بازگشت به بالا