اخبار بیت کوینایستگاه خبر

در برزیل، تعداد سرمایه گذاران بیت کوین دو برابر بازار سهام است

همیشه مخالفان بیت کوین سعی کردند تا از همه جهت به ارزهای رمزنگاری شده حمله کنند؛ اما چیزی که هیچ کس نمی تواند انکار کند، این است که بیت کوین توجه اکثریت جوامع را به خود جلب کرده است.

طبق گزارشات موجود، در حال حاضر در برزیل تعداد افرادی که در بیت کوین سرمایه گذاری کرده اند، دوبرابر کسانی است که به ترید سهام مشغول هستند.

بازار بیت کوین داغ ‌تر از بازار سهام

در حال حاضر تعداد سرمایه‌گذاران بیت کوینی در برزیل از تعداد افرادی که در صرافی اوراق بهادار سائوپائولو (Brasil Bolsa Balcão S.A.  یا  B3) ثبت نام کرده اند، بیشتر است.

برزیل سرمایه گذاران بیت کوین بسیار بیشتری نسبت به سرمایه گذاران بازار سهام خود داردسه صرافی بزرگ بیت‌کوین در برزیل هستند که حدود ۹۵% از تراکنش های ارز های رمزنگاری شده را پردازش می کنند.

در دسامبر ۲۰۱۷، جمعا ۱.۴ میلیون نفر در این صرافی های ثبت نام کرده بودند؛ این عدد دو برابر تعداد نفراتی است که درهمان تاریخ در B3 ثبت نام کرده بودند.

ممکن است تعداد تریدرهای برزیلی (معامله گران) بیشتری نیز وجود داشته باشند؛ افرادی که بصورت آفلاین و یا در صرافی های خارجی مشغول به ترید هستند.

برزیل سرمایه گذاران بیت کوین بسیار بیشتری نسبت به سرمایه گذاران بازار سهام خود دارد

طبق گفته صاحبان صرافی ها دلیل این حجم از محبوبیت، به رالی قیمت رمزارز ها طی سال گذشته بر می گردد. Rodrigo Batista، مدیرعامل Mercado Bitcoin می گوید: «متغیری که می تواند به توجیح چنین چیزی بپردازد، قیمت بیت کوین است»؛

تعداد مشتریان این صرافی در سال ۲۰۱۷ به ۷۵۰ هزار نفر رسید، این یعنی رشدی ۲۷۵ درصدی نسبت به سال گذشته.

صرافی های برزیل توانایی پاسخگویی به تقاضاها را ندارند

سیل سرمایه گذاران علاقمند به بیت کوین، باعث رشد عظیمی در صرافی های برزیلی شده است؛ این موضوع در سراسر دنیا نیز به همین صورت است و باعث شده که صرافی ها از عهده خدمات ساده به مشتریان هم بر نیایند. برای مثال در Mercado Bitcoin، هر روز ۵ هزار ثبت نام جدید ثبت می شود؛ یک سال پیش این عدد به ۵۰۰ درخواست در روز می رسید. همین افزایش تعداد کاربران باعث افزایش تعداد شکایت ها علیه شرکت های مختلف نیز شده است.

سال به سال تعداد سرمایه گذاران حدود ۳.۵ برابر می شود؛ صرافی ها برای مدیریت این وضعیت مجبورند تا سیستم های آی تی خود را تقویت و کارمندان بیشتری استخدام کنند. برای مثال Bitcoin to You تعداد کارمندان خود را ۴ برابر کرده و به ۴۰ نفر رسانده است.

برزیل سرمایه گذاران بیت کوین بسیار بیشتری نسبت به سرمایه گذاران بازار سهام خود دارد

در اواسط دسامبر گذشته، Foxbit در سائوپائولو مجبور شد به دلیل حجم بالای درخواست ها (۳۵۰ هزار ثبت نام)، سرویس خود را برای سرمایه گذاران جدید به حالت تعلیق در بیاورد. Guto Schiavon از شرکای ساخت Foxbit در این خصوص می گوید: «از یک روز به بعد، چنان حجم درخواست ها در طول یک روز افزایش یافت (۵ برابر شد) که نمی توانستیم پاسخگوی آن باشیم». کارمندان این شرکت در ماه نوامبر ۲۰۱۷ حدود ۴۰ نفر بودند، این تعداد به ۶۰ نفر افزایش یافت؛ سپس در ژانویه سال جاری نیز به استخدام ۱۵ نفر جدید پرداختند.

احتمالا در سال های پیش رو، با توجه به فراگیرتر شدن ارزهای رمزنگاری شده، شاهد افزایش بی سابقه تعداد کاربران باشیم.

https://coiniran.com/?p=18534
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x