ایستگاه خبر

تبیین نقشه راه برای Bitcoin Cash توسط توسعه دهندگان Bitcoin ABC

Bitcoin ABC با همکاری هفت تیم توسعه دهنده دیگر، بهبود Bitcoin Cash را مد نظر قرار داده است.

تیم توسعه دهنده Bitcoin ABC اقدام به انتشار نقشه راه طرح های میان دوره ای خود برای (Bitcoin Cash (BCH نموده است. طرح پیشنهادی، مبین اهداف توسعه دهندگان برای دوره زمانی ۶ الی ۱۲ ماه آینده می باشد.

Bitcoin ABC با همکاری هفت تیم توسعه دهنده دیگر، بهبود Bitcoin Cash را مد نظر قرار داده است.

دو هفته پیش پایگاه خبری news.Bitcoin.com از موفقیت انشعاب سخت Bitcoin Cash خبر داد، و اخیراً ما طرح
های توسعه دهندگان BCH را برای تغییر فرمت آدرس(address format) این ارز تحت پوشش خود در آوردیم. در ۲۸
نوامبر برنامه نویسان Bitcoin ABC نقشه راه میان مدت آینده خود برای بلاکچین BCH را ارائه کردند. این سازمان در
این راه با هفت گروه توسعه دهنده دیگر که دیدگاهی مشترک دارند، همکاری نموده است.

نقشه راه میان مدت Bitcoin ABC توضیح می دهد: “توسعه دهندگان Bitcoin ABC اقدام به برقراری ارتباط و همکاری
با نمایندگان و توسعه دهندگان چندین پروژه، شامل Bitcoin Unlimited، Bitprim، Nchain، Bitcrust، Electrum
X، Parity و Bitcoin XT کرده است.”

“اگرچه این پروژه ها همگی به گونه ای مستقل عمل می کنند، اما هرکدام با فرآیندهای توسعه و اولویت بندی های مختص خودشان در نهایت دیدگاه مشترکی را در چشم انداز پیشبرد Bitcoin Cash مد نظر قرار داده اند، در حالیکه ما فقط دیدگاه خودمان را در این خصوص بیان می کنیم، برنامه های Bitcoin ABC با این دیدگاه مشترک در یک راستا قرار میگیرند.”

 

اهداف اولیه و ثانویه شبکه BCH

 

Bitcoin Cash

 

تیم توسعه دهندگان بیان می کنند که هدف نهایی، حفظ و نگاهداشت BCH به عنوان یک ارز و شبکه است. “به این مقوله قطعاً عمل خواهد شد.” جزئیات نقشه راه شامل قابلیت اطمینان بخشی بیشتر، مقیاس پذیری و کم هزینه تر کردن فرآیند میباشد. با تآکید توسعه دهندگان، Bitcoin Cash باید هرچه زودتر آماده تطابق با توده های جریان اصلی شود.
در ۶ الی ۱۲ ماه آینده، Bitcoin ABC همچنین برنامه ای دارد تا مقاصد ثانویه ای را که رشد و ارتقاء ویژگی های شبکه
BCH را به دنبال خواهد داشت، مورد هدف قرار دهد. ویژگی های BCH و همینطور ارتقاء بخشی های تجربی آینده شامل افزایش مجدد محدوده اندازه بلاک در جهت یک بلاک سازگار پذیر خواهد بود. با امکان حذف اجماع ترتیبی فعلی، پیاده سازی ترتیب تراکنش قابل قبول، میسر خواهد شد. بر اساس گفته Mengerian توسعه دهنده Bitcoin ABC، با افزودن فناوری Graphene از سوی Gavin Andresen، این کار ممکن خواهد شد. Mengerian در توضیح این مطلب افزود:

مضافا این امر، راه را برای تکنیک هایی جهت فعالسازی مقیاس های گسترده در آینده، همچون Sharding و اعتبار سنجی بلاک های موازی هموار خواهد ساخت.

بازنگری وعملکرد واکنشی

در ادامه، گروه قصد دارد تا الگوریتم میزان سختی(DAA) را تا اندازه بیشتری بهبود بخشد و نیز در جهت فعالسازی مجدد برخی از Bitcoin-Opcode ها که پیش از این غیر فعال شده بودند گام بردارد. علاوه بر این، برنامه نویسان خواهان افزودن نقاط گسترش پروتکل جهت تسهیل آتی ارتقاء Opcode هستند که می تواند منجر به توسعه هایی همچون Colored Coins (یک برنامه پیشرفته بلاکچین بیتکوین) شود. تمامی ارتقاء پروتکل BCH پیشنهاد شده به “مباحث آینده، پیاده سازی، و آزمون” بستگی دارد. گروه Bitcoin ABC طی فراخوانی از تمامی کسانی که خواهان کمک به بهبود Bitcoin Cash هستند، استمداد می طلبد.

بر اساس توضیح نقشه راه میان مدت Bitcoin ABC: “برای هرکس که علاقمند به ایجاد این ویژگی ها (یا ویژگی هایی دیگر) در Bitcoin Cash است، اکنون زمان آن رسیده تا پا پیش نهاده و به کار بر روی آنها بپردازد. ارتقاء این پروتکل نیاز به پیاده سازی استوارو یکپارچه با اختصاص زمانی طولانی جهت بررسی و آزمایش خواهد داشت.”

ما نمی خواهیم در وضعیتی قرار بگیریم که تحت فشار مردم و در لحظه آخر، برای تغییر و ارتقاء پروتکل اقدام کنیم. ما باید در این مسیر فعالانه گام برداریم.

آنها اینگونه خاتمه می دهند: “با همکاری یکدیگر، ما Bitcoin Cash را به بهترین پولی که جهان تا کنون به خود دیده است تبدیل خواهیم کرد.”

بیشتر بدانیم: انشعاب به زبان ساده

 

https://coiniran.com/?p=16923
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x