ایستگاه خبر

چشم انداز ارزش بیتکوین و احتمال ثبت یک رکورد جدید


به نظر می رسد هیچ عاملی نمی تواند مانع رشد بیتکوین شود.

بر اساس چارت فیبوناچی، قیمت دیروز (۱۵ نوامبر) بیتکوین بزرگترین رمزارز بازار به لحاظ حجم سرمایه، با سطح ۶۱.۸ درصدی، در هشتمین روز افزایش خود به رقمی بالاتر از ۷۵۲۰ دلار دست پیدا کرد. نرخ تبدیل بیتکوین در شاخص بهای کوین دسک هنگام نگارش این مطلب، مبلغ ۷۴۵۹ دلار آمریکا را نشان می دهد.
قیمت بیتکوین کمی قبل تر در تاریخ ۸ نوامبر، پس از آن که توسعه دهندگان از ارتقاء نرم افزار بحث برانگیز Segwit2x سر باز زدند، ۲۹ درصد کاهش داشت. هرچند عرضه زیاد بیتکوین آنرا با افت قیمتی تا ۵۵۰۰ دلارروبرو کرد، به صورت میانگین تا تاریخ ۱۲ نوامبر در هر روز با ۵۰ دلار افزایش همراه شد. در روزهای بعد با رشد قیمت، احتمال بازگشت به سطح ۵۰۰۰ دلار به صورت کامل ازمیان رفت .پس از ادامه افزایش قیمت به بیش از ۷۰۰۰ دلار، بیتکوین رکورد قیمت ۷۸۰۰ دلاری را بالای سر برد. در حال حاضر (۱۶ نوامبر)، بیتکوین تنها ۳۱۲ دلار با رکورد خود فاصله دارد.

پیرو بررسی عوامل موثر بر قیمت بیتکوین طی روزهای اخیر، اظهار نظرها در شبکه های اجتماعی حاکی از شروع تحلیل جامعۀ سرمایه گذاران به اثرات بالقوه چرخش پول از بازار سهام و اوراق قرضه به بیتکوین می باشد. اخیرا گروه CME در اطلاعیه خود از احتمال شروع مبادله مشتقات بیتکوین در ماه دسامبر خبر داد.

پیشنهاد جدید به سرمایه گذاران نهادی امکان می دهد تا با تنوع بخشیدن به حوزه های سرمایه، در دارایی های پربازده ای مانند بیتکوین سرمایه گذاری کنند – خصوصا زمانی که بازارهای مالی وسهام، به افزایش نرخ بهره فدرال (امریکا) روی خوش نشان نمی دهند.

چارت بیتکوین:

IMG 20171119 151604

  • بررسی دوره های (Moving Average) 5 روزه و ۱۰ روزه از افت قیمت ها در شاخص قیمت بیتکوین، حاکی از وضعیت خوب افزایش قیمت بیتکوین تا مبلغی بیش از ۷ هزار دلار است. با تفوّق ۶۱.۸ درصدی بیتکوین در بازار، فتح قلۀ ۸۰۰۰ دلاری دور از انتظار نخواهد بود.
  • شاخص قدرت نسبی( که برای سنجش تاثیر فروش ارز بیش از ارزش واقعی آن در نظر گرفته شده)، طی دو چارچوب زمانی ۱ ساعته و ۴ ساعته، شامل کمترین نیروی مخالف و در نتیجه عدم احتمال بازگشت قیمت بوده است.
  • افت قیمت به صورت کوتاه مدت و ادامه افزایش آن، محتمل است.
  • تنها حجم زیادی از فروش، زیر خط حمایتی ۶۶۰۰ دلاری( در تاریخ ۱۶ نوامبر)، نتیجه را به سمت کاهش قیمت تغییر خواهد داد.

 

Source & image

https://coiniran.com/?p=15995
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x