ایستگاه خبر

پرداخت های تصادفی: هدف تکنولوژی جدید بیت کوین کش

آیا به روزرسانی انشعاب های بیت کوین می تواند مشکل پرداخت های تصادفی را حل کند؟

به گزارش کوین ایران و به نقل از خبرگزاری coindesk، توسعه دهندگان حامی بیت کوین ABC یک نسخه جدید از آن طراحی کرده اند که این نرم افزار را می توان برای ۸۱.۴۸ ٪ از تمامی گره های موجود در شبکه ی بیت کوین کش به کار برد. اجرای این نسخه نرم افزاری می تواند باعث حل مشکل از دست رفتن منابع مالی کاربران در زمان ترکیب آدرس های BTC و BCH شود.

این مشکل، از انشعاب سخت بیت کوین کش در سال گذشته ناشی می شود که نتیجه جانشینی رمز ارز دارای فرمت آدرس مشابه با بیت کوین است. با توجه به گزارشات قبلی کوین ایران، این موضوع برخی از کاربران را قادر می سازد تا تصادفا منابع مالی خود بر حسب یک ارز را به آدرس زنجیره ارزی دیگر بفرستند. در نتیجه ی این قابلیت، امکان دارد کاربران دارایی خود را به طور موقت یا دائمی از دست بدهند.

bitcoin abc مشکل پرداخت های تصادفی در شبکه ارز های رمزنگاری شده را حل خواهد کرد؟

Bitcoin ABC

Amaury Sechet  رهبر توسعه  Bitcoin ABC در نوامبر سال گذشته اعلام کرد که در حال کار کردن بر روی فرمت آدرس جدیدی به نام  CashAddr می باشد که از به وجود آمدن دوباره این مشکل جلوگیری گردد. او همچنین از طراحی این فرمت به عنوان یک نیاز فوری یاد کرد.

او در یک ایمیل عنوان کرد:

استفاده از فرمت جدید، کاربران را از ارسال اشتباه پول به زنجیره های نا مربوط باز می دارد. همچنین ظرفیت پذیرش بار آن تا ۵۱۲ بیت می باشد که گسترش راه های امن برای اجرای قرارداد های هوشمند چند جانبه در آینده را تضمین می کند. در نهایت این فرمت جدید رمزگذاری، ویژگی های جدید در این آدرس ها را بدون این که مجبور به استفاده از یک فرمت جدید دیگر شویم، تضمین می کند.

قابلیت های نسخه CashAddr

چند هفته پیش، یک نسخه نرم افزاری جدید Bitcoin ABC شامل CashAddr منتشر شد. این تغییر بیشتر برای بهبود ظاهر است. پیاده سازی آدرس جدید نیازمند این است که صرافی ها، تجار و ارائه دهندگان کیف پول، نرم افزارهایشان را ارتقاء دهند. البته لازم به ذکر است که یک انشعاب سخت یا هر یک از گره ها نیازمند به روز رسانی نیستند.

این گروه همچنین یک ابزار تغییر (conversion tool) منتشر کرد تا به کاربران برای تطابق با تغییرات جدید کمک کند. Sechet  در اولین اطلاعیه خود، تاریخ ۱۴ ژانویه را برای بروزرسانی نرم افزار فروشندگان اعلام کرده بود.

با پایان یافتن مشکل سردرگمی در آدرس ها، CashAddr  در تشخیص خطاها بسیار بهتر عمل می کند و رمزگذاری فرمت جدید آدرس را راحت تر می سازد؛ مخصوصا این که کاربران می توانند آدرس ها را به کد های QR تبدیل کرده و آسان تر به اشتراک بگذارند.

https://coiniran.com/?p=18250
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x