ایستگاه خبر

محدودیت‌های چین اکنون NFTها را هدف قرار داده‌اند!

کشور چین بار دیگر دامنه‌ی محدودیت‌های خود را درخصوص دارایی‌های دیجیتال و رمز ارزها گسترش داده است. مقامات این کشور پس از ممنوعیت کامل انواع رمز ارزها، توجه خود را به توکن‌های غیرقابل تعویض یا NFTها معطوف نموده‌اند.

ممنوعیت NFTها

دولت چین در اقدام تازه‌ای NFTها را تنها به‌عنوان آیتم‌های کلکسیونی به‌رسمیت می‌شناسد و هرگونه معامله‌ی آنها را برای مقاصد دارای سود مالی ممنوع کرده است، این تصمیم به‌گونه‌ای ماهیت تجاری غیرمتمرکز این دارایی‌ها را هدف قرارداده است. بازتاب بخشی از بیانات رسمی مقامات چین را می‌توان در توئیت Colin Wu، روزنامه‌نگار چینی، مشاهد نمود:

«مقامات چینی درحال تقویت راهکارهای نظارتی بر NFTها بوده و اقدام به بررسی شرکت‌های اصلی ارائه‌دهنده‌ی خدمات اینترنتی (ISP) هستند. NFTها دیگر ارزش معامله و تجاری خود را از دست داده و تنها می‌توانند به‌عنوان آیتم‌های کلکسیونی نگهداری گردند.»

مخالفت شرکت‌های NFT

دولت چین با هدف کنترل کامل NFTها و اطمینان از عدم کاربرد آنها در مقاصد تجاری، اقدام به بررسی و مصاحبه با چندین شرکت بزرگ ارائه‌‌دهنده‌ی خدمات اینترنتی کرده است. اما صنعت NFT درحال مخالفت با این رویکرد است و با عرضه‌ی پلتفرم‌های تجاری متعدد سعی در مبارزه با تصمیمات اخیر دارد. در این‌حال چندین شرکت جهانی مانند مک‌دونالد نیز به‌‌تازگی در بازار NFT حضور یافته‌ و تقریبا به فشارهای قانونی موجود توجهی نشان نداده‌اند.

علی‌رغم محدودیت‌های وضع شده شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی اینترنت حضوری فعال در حوزه‌ی NFT داشته و سایر شرکت‌های تجاری بزرگ نیز مانند Tencent ،Alibaba و پست DHL منطقه‌ی چین هم به‌تازگی اولین NFT خود را روانه‌ی بازار نموده‌اند.

محدودیت‌های چین اکنون NFTها را هدف قرار داده‌اند!

NFT اختصاصی مک‌دونالد

شعبه‌ی چینی مک‌دونالد که زیرمجموعه‌ی فروشگاه‌های فست‌فود عظیم آمریکایی است، در بیانیه‌ای اعلام کرد که قصد دارد نخستین NFT خود را به بازار عرضه‌ کند. این NFT که به‌نام «Big Mac Cube» مرسوم است براساس یکی از محبوب‌ترین ساندویچ‌های این رستوران در چین طراحی شده است.

عرضه‌ی این NFT مصادف با سی و یکمین سالگرد تاسیس و حضور مک‌دونالد در کشور چین است و یکی از ۱۸۸ آیتم کلکسیونی سفارشی‌ای خواهد بود که این فروشگاه فست‌فود به‌عنوان هدیه برای مشتریان و کارکنان‌اش درنظر گرفته است.

پیشنهاد مطالعه: بازار NFT در آثار هنری و گیم‌ها همچنان داغِ داغ است!

Source

https://coiniran.com/?p=48023
دکمه بازگشت به بالا