ایستگاه خبر

گسترش ۹۰ درصدی سرمایه‌گذاری خطرپذیر Coinbase در سال ۲۰۲۱

براساس گزارشی که اخیرا از سوی صرافی رمز ارز سانفرانسیسکویی Coinbase منتشر شده است، بازوی سرمایه‌گذاری خطر‌پذیر (VC) این صرافی (Coinbase Ventures) موفق شده است تنها در سه ماهه‌ی سوم امسال ۴۹ سرمایه‌گذاری انجام دهد، به‌عبارتی هر دو روز یک قرارداد جدید.

۲۸ عدد از این قراردادها در سه‌ماهه‌ی دوم و ۲۴ عدد از آنها به سه ماهه‌ی نخست سال ۲۰۲۱ مربوط می‌شوند. در پورتفولیوی سرمایه‌گذاری خطر‌پذیر سه ماهه‌ی سوم Coinbase بیش از ۲۰۰ سازمان و پروژه شرکت دارند.

پیشرفت سرمایه‌گذاری خطرپذیر Coinbase

لازم به ذکر است که سرمایه‌گذاری‌های انجام شده توسط VC در بازار راکد نیمه‌ی دوم سال جاری دستخوش تغییر نشده است. با‌آنکه بازار کریپتو تحت‌تاثیر FUD قرار گرفت و قیمت‌ها به‌شدت سقوط کرد، VC همچنان یکی از پرطرفدارترین بازارهای آمریکا باقی ماند. طی جدیدترین تحقیقات مشخص شد که ۹۰ درصد از حجم سرمایه‌گذاری‌های انجام شده توسط بازوی VC این صرافی به‌صورت در سال ۲۰۲۱ گسترش یافته است. این یک روند صعودی مثبت برای صرافی Coinbase است که به چهارمین سال فعالیت خود نزدیک می‌گردد.

بازوی سرمایه‌‌گذاری خطرپذیر Coinbase تاکنون بیش از ۱۵۰ شرکت را به فهرست خود افزوده است. لازم به‌ذکر است که این VC کاملا از شرکت‌های سرمایه‌گذاری سنتی‌ای همچون Pantera Capital ،Blockchain Capital و Andreessen Horowitz متمایز است. به‌بیان بهتر Coinbase Ventures را درطبقه‌بندی شرکت‌ها نمی‌توان قرار داد، زیرا فاقد هرگونه حجم ثابت بودجه و یا نیروی کار تمام‌ وقت است.

سرمایه‌گذاری خطرپذیر که از آن با عنوان‌های «سرمایه‌گذاری جسورانه» یا «سرمایه‌گذاری کارآفرینی» نیز نام می‌برند، عبارت است از تأمین سرمایه لازم برای شرکت‌ها و استارت‌آپ‌هایی که مستعد جهش و رشد ارزش هستند و البته دارای ریسک فراوانی است.

Coinbase از سایر VCها متفاوت است

Emilie Cho، رئیس و مدیر ارشد عملیاتی Coinbase، با اشاره به طراحی بازوی VC از آینده‌ی غیرمتمرکز امورمالی و چشم‌انداز این صرافی سخن گفت. همچنین باید دانست که سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در این بخش از یک صندوق مالی انحصاری برخوردار نیستند، بلکه بخشی از ترازنامه‌ی بومی این VC می‌باشند. این ویژگی نامتعارف موجب آن گشته است که Coinbase Ventures از تیم رهبری گسترده‌ای برخوردار نبوده و به‌صورت مشترک با سایر VCها مدیریت شود.

پیشنهاد مطالعه: لیمیت اوردر (Limit Order) یا سفارش محدود در ارز دیجیتال چیست؟

Source

https://coiniran.com/?p=48133
دکمه بازگشت به بالا