ایستگاه خبر

دزدی 31 میلیون دلاری از Tether

بنابر ادعای استارتاپ Tether، مبلغ 31 میلیون دلار از خزانه مرکزی این شرکت مورد دزدی قرار گرفته است.

قیمت بیتکوین در این هفته برای اولین بار به 8000 دلار رسید که البته این موج سواری پس از اعلام یک خبر نگران کننده از طرف Tether، چنان که انتظار می رفت ساده و بدون فراز و نشیب نبود. این شرکت که در زمینه تبدیل پول نقد به توکن با بسیاری از صرافی ها همکاری می کند مدعی است که هکری مبلغ 31 میلیون دلار را از خزانه اصلی این شرکت دزدیده است.

دزدی

رمزارزی که شرکت Tether ارائه می کند USDT نام دارد و پشتوانه آن دلار آمریکا است. این کمپانی ادعا کرد که مقدار زیادی از USDT های موجود در خزانه اصلی (کیف پول اصلی) این شرکت، به مبلغ 30,950,010 دلار آمریکا در طی حملات مخرب یک هکر در خارج از این شرکت مورد دزدی قرار گرفته است.

البته  این شرکت ادعا کرد که تمام توکن های دزدی شده نشانه گذاری هستند و سرویس های این شرکت توانایی ردیابی و ضبط آنها را در صورت تبدیل به ارزهای دیگر داشته و به همین دلیل عملا هکر نمی تواند با آنها کار خاصی انجام دهد. البته این شرکت دست روی دست نگذاشته و شدیدا در حال تلاش برای بازیابی توکن های USDT خود می باشد.

استارتاپ Tether همچنین خاطر نشان کرد که برای جلوگیری از گردش مالی توکن های دزدیده شده در شبکه، به مدت کوتاهی سرویس های سمت سرور کیف پول های خود را برای همکاران خود به حالت تعلیق در می آورد و تنها پس از ارائه بروزرسانی در برنامه Omni Core، آنها را مجددا فعال می کند. هدف از این کار قفل کردن USDT های هکر و عدم اجازه استفاده او از آن هاست.

یکی از شناخته شده ترین مشتریان Tether، صرافی Bitfinex می باشد که خود در سال گذشته 119,756 بیتکوین
( معادل 72 میلیارد دلار در سال پیش و 950 میلیارد دلار در لحظه نگارش این مطلب ) را در طی یک هک بزرگ از دست داده بود.

بنابر گزارش وبسایت Coindesk، این حادثه باعث ایجاد سوالات بیشتری پیرامون رابطه بین Tether و صرافی Bitfinex شده است. قبلا شایعه شده بود که هیئت مدیره این دو شرکت شامل افراد یکسانی بوده که برای افزایش منافع خودشان با کمک هم بازار را دستکاری می کردند. حتی بسیاری تصور می کنند که این هک اخیر نیز در اصل یک توطئه داخلی از سمت خودشان می باشد.

با انتشار این خبر هک، قیمت بیتکوین کاهشی ناگهانی پیدا کرد ولی سریع به قیمت خود بازگشت. در لحظه نگارش این مقاله قیمت بیتکوین با استناد به سایت Coindesk  با مبلغ 8,126.71  دلار که کاهش 1.35 درصدی در 24 ساعت گذشته داشته مبادله می شود.

 

مقالات مرتبط:

تاریخچه هک بیتکوین

آیا بیت کوین می‌تواند هک شود؟

 

 

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا