ایستگاه خبر

مدیر عامل بزرگترین بازار مشتقات جهان: بیت کوین یک کلاس دارایی جدید است و نه فقط یک رمزارز

بخشی از مصاحبه لئو ملامد رییس شرکت CME با خبرگزاری رویترز

شرکت CME  یا Chicago Mercantile Exchange، بزرگترین بازار مشتقات جهان، هفته گذشته اعلام کرد که قراردادهای آتی بیت کوین را راه اندازی خواهد کرد که اقدام مهمی در راستای پذیرش رمزارزها به خصوص به عنوان یک کلاس دارایی جدید محسوب می شود.

به نقل از رویترز، لئو ملامد (Leo Melamed) رییس گروه امریتوس از CME  گفت که انتظار دارد که سرمایه گذاران عمده در طرح “آینده بیت کوین” (future bitcoin) این شرکت که تا پایان سال جاری آغاز خواهد شد، مشارکت کنند.

وی در مصاحبه با رویترز گفت: «این یک گام بسیار مهم برای تاریخ بیت کوین است… ما برای آن مقرراتی خواهیم گذاشت تا بیت کوین لجام گسیخته تر نشود. ما آن را به یک ابزار قاعده مند برای خرید و فروش و تحت مقررات در خواهیم آورد.»

این طرح به سرمایه گذاران اجازه خواهد داد که خرید و فروش کوتاه مدت بیت کوین داشته باشند و شرط بندی دو امکانی (که فقط دو احتمال وجود دارد) را نیز میسر می سازد که وی انتظار دارد نه فقط بورس بازان بلکه سرمایه گذاران عمده را نیز به خود جلب کند.

شش برابر شدن قیمت بیت کوین تا الان بحث داغی را بین کارشناسان مالی براه انداخته که آیا این پول دیجیتالی نشانگر یک تحول انقلابی در فن آوری مالی است یا اینکه فقط یک حباب دیگر است.

جیمی دمون (Jamie Dimon)، مدیر عامل JPMorgan   در ماه سپتامبر گفت که بیت کوین یک کلاه برداری است و وقتی کشورهای زیادی مقررات سختگیرانه برای خرید  وفروش آن وضع کنند، از بین خواهد رفت.

اما ملامد ۸۵ ساله که در ابتدا به بیت کوین مشکوک بود اکنون مشابهت هایی بین بیت کوین و معاملات آتی ارز در بازار مالی بین المللی که وی در ۱۹۷۲ راه انداخت، مشاهده می کند.

وی گفت: «جهان در دهه هفتاد به خرید و فروش ارز به چشم  یک ابزار معتبر مالی نگاه نمی کرد. من هم به بیت کوین باوری نداشتم  ولی الان می خواهم بیشتر بدانم.»

وی معتقد است که بیت کوین می تواند از یک رمزارز فراتر رفته و یک نوع دارایی (asset) جدید مبتنی بر فن آوری بلاک چین باشد.

وی همچنین گفت: «تمام زندگی ام حول فن آوری جدید می چرخد، من هرگز به فن آوری نه نمی گویم. نسل کسانی به فن آوری نه می گویند به زودی سپری خواهد شد. من هنوز به تغییرات و دست کم بررسی آنها باور دارم. بیت کوین چنین چیزی را نشان می دهد.»

ملامد در سال ۱۹۶۹ به عنوان رییس CME  انتخاب شد. وی در جوانی در  فرار  از لهستان تحت اشغال نازی ها، با خانواده خود به شیکاگو نقل مکان کرد.

والدین ملامد در میان شمار معدود یهودیانی بودند که بعد از حمله آلمانی ها از لهستان به لیتوانی گرفتند. در آنجا به لطف یک دیپلمات ژاپنی که به رغم سیاست های توکیو در آنزمان، به اسکان هزاران پناهنده در ژاپن کمک کرد، خانواده ملامد نیز توانست ویزای ژاپن را اخذ کند.

منبع

https://coiniran.com/?p=14768
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x