ایستگاه خبر

نوآوری های مسترکارت در زمینه پرداخت های مبتنی بر بلاکچین

 

اخیرا سایت بیت کوین Bitcoin.com گزارشی را در مورد شرکت خدمات مالی چند ملیتی مسترکارت در مورد ارائه API های بلاک چین منتشر کرده است. در حال حاضر شرکت خدمت رسان در امر تراکنش پرداخت در حال ارائه چهار نو آوری در زمینه بلاک چین می باشد.

نوآوری های مسترکارت در مورد پرداخت های مبتنی بر بلاک چین

مسترکارت پدیده بلاک چین را به طور جدی دنبال و ارائه کرده است. تنها پس از چند هفته از ارائه API های بلاک چین توسعه دهنده آن، شرکت در حال گسترش مرز های نوآوری خود بوده است. بر اساس موارد اختراع و نوآوری، “استیون چارلز دیویس” و “اشیش راغواندرا تتایل” نرم افزاری را ایجاد کرده اند که از پرداخت مبتنی بر بلاک چین استفاده می کند. این نو آوری ها نشان دهنده کاربرد هایی است که موجب صحت سنجی، کنترل در برابر کلاه برداری و مدیریت تراکنش ها می گردد.

نوآوری های جدید در حال شروع به ارائه چارچوب های بلاک چین محور با محوریت مسترکارت در ساختار پردازش پرداخت شرکت می باشند.

بر این اساس استفاده از شبکه های پرداخت معمولی و تکنولوژی های سیستم های پرداخت توام با پرداخت های بلاک چین موجب ارائه مزیت هایی در مورد بلاک چین غیر متمرکز برای مشتریان و تجار می گردد، ضمن این که امنیت اطلاعات حساب را تامین کرده و موجب ارائه یک سپر دفاعی قدرتمند در برابر کلاه برداری و سرقت می گردد، که این گفته را مسترکارت در طی اعلام این نوآوری بیان کرده است.

بلاک چین دارای نقشی در تجارت آینده می باشد.

مسترکارت بیان کرده است که سرویس های پرداخت کنونی و پلتفرم های پردازش در معرض دستکاری، منقضی شدن تاریخ و خطا قرار دارند. مشتریان به فرآیند های پرداخت بلاک چین برای قابل اطمینان بودن و امنیت آن اعتماد کرده اند. با این حال، مسترکارت بر این باور است که فرآیند های پرداخت کنونی بلاک چین می تواند بهبود یابد.

بر اساس نظر یکی از کارشناسان خبره پرداخت پرداخت، بلاک چین به عنوان یک تکنولوژی در حال ظهور در مسترکارت می باشد و باور داریم که بایستی در تجارت آینده نقشی را برای بلاک چین در نظر گرفت.

هنگامی که این تکنولوژی به عنوان یکی از تکنولوژی های در حال ظهور مطرح شد، مسترکارت معتقد بود که این روش بسیار کارا بوده و متمرکز بر خلاقیت ها و ابداعاتی که موجب شکل گیری بازار می شوند، می باشد. شرکت توسعه کنونی خود را به طور دقیق مد نظر قرار داده و محرک ها و فرآیند های نوین دیجیتالی موجب قرار گیری مسترکارت در موقعیتی مناسب می شوند.

امکان اعمال بلاک چین در سیستم های مرکزی مسترکارت

با توجه به شروع گسترش وسیع بلاک چین، بسیاری از متصدیان مالی و استارت آپ های مالی در حال ارائه نوآوری می باشند. اخیرا بلک استریم شروع به ساخت سرخط هایی جهت مقابله با نوآوری های بلاک چین جهت چرخش IP می باشند. همچنین شرکت های دیگر نظیر Bank of america، Coinbase، ShoCard، Nasdaq و Golsman Sachs همگی دارای نوآوری هایی در مورد ارز های رمز نگار در طی دو سال اخیر بوده اند.

مسترکارت قصد دارد تا به رقابت تکنولوژیکی با دیگر API های بلاک چین جدید و نو آوری ها بپردازد. می توان بلاک چین را به طور مناسب به زیر ساخت شرکت در آینده جدید در فرآیند توسعه شرکت لحاظ کرد. تابستان اخیر در طی مصاحبه با ان کیرنز، رئیس امور بازار های بین المللی مستر کارد، این مدیر اجرایی بیان کرد که:

ما در حال ساخت موارد کاربردی در آزمایشگاه های خود جهت مشاهده نحوه در نظر گرفتن آن با سیستم های مرکزی خود می باشیم.

https://coiniran.com/?p=3972
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x