ایستگاه خبر

شرکت اسلامی فین تک در لندن، اولین شرکتی که توانست تایید رگولاتورهای انگلستان را بگیرد

تلاش انگلستان برای تثبیت جایگاه خود به عنوان هاب (مرکز) فین تک جهانی به دنیای مالی اسلامی نیز گسترش یافته چرا که یک استارتاپ فین تک اسلامی توانسته تایید قانون گذاران را بگیرد.

این شرکت مستقر در لندن به نام Yielders، پلتفرمی طراحی کرده که فرصت های سرمایه گذاری از پیش بودجه گذاری شده با درآمد از پیش تعیین شده برای سرمایه گذاران خرد را فراهم می کند تا بتوانند بازده سریع داشته باشند.

این پلتفرم به مردم اجازه سرمایه گذاری حتی به میزان 100پوند برای خرید سهام یک دارایی را می دهد. دارایی ها سرمایه گذاری های از پیش بودجه دار هستند و این موضوع به خریداران سهام اجازه سرمایه گذاری در چیزی را می دهد که درحال حاضر نیز در حال تولید درآمد است.

رگولاتور مالی انگلستان اعلام کرده که این استارتاپی که به تازگی مجوز گرفته است از 31مارس اجازه دارد تا محصولات و خدماتی تحت نظارت و مطابق با قانون ارائه کند.

در ماه فوریه این شرکت اولین شرکت در انگلستان شد که توانست گواهی نامه منطبق بودن با شریعت را از شورای مالی اسلامی انگلستان بگیرد. پیش از دریافت این گواهینامه، بررسی های بر روی این شرکت در زمینه سیاست سرمایه گذاری آن، پردازش های ماهیانه، مدیریت پول مشتری و شفافیت اطلاعات انجام گرفت. این شرکت به هیچ فعالیتی که مرتبط با قمار باشد ورود نمی کند و همچنین از پول سرمایه گذاران وام یا قرض نمی دهد.

مدیر و موسس Yields آقای Irfan Khan به رویترز می گوید که به مدت دو سال در حال مذاکره با مقامات نظارتی و رگولاتوری انگلستان بودیم و طی این مذاکرات مشخص شد که دولت انگلستان سعی در تبدیل انگلستان به هاب فین تک اسلامی دارد.

او می گوید:

دولت انگلستان بر این باور است که خارج از خاورمیانه، انگلستان پایتخت فین تک برای امور مالی اسلامی است.

محصولات فین تکی مطابق با شریعت در مالزی نیز که کشوری با اکثریت جمعیت مسلمان است با استقبال روبرو شده است. در ماه مارس دولت مالزی درهای خود را برای استارتاپ های فین تک و شرکت ها جهت آزمایش و اجرای محصولات مطابق با شریعت برای بازار مالی اسلامی جهانی با استفاده از مالزی به عنوان یک بستر امتحانی گشود.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source & Images via cryptocoinsnews , financialtechnologyafrica

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا