ایستگاه خبر

رشد سریع بهای بیتکوین

همانطور که انتظار می رفت و شاید کمی بیش از انتظار، بهای بیت کوین همچنان به رشد خود ادامه می دهد و تا به حدود نهصد دلار رسیده است (اکنون در زمان نوشتن این مقاله، بهای بیت کوین 889 دلار است.). دیروز در 23 دسامبر بهای بیت کوین از مرز 900 دلار نیز گذشت اما سپس افت کرد. قیمت بیت کوین که در هشتصد دلار کمی مقاومت نشان داده بود، طی چند روز گذشته رشد سریعی پیدا کرد و در 22 دسامبر به 870 دلار رسید.

بیت کوین خصوصا در چین که بازار تقاضای جدید برای این ارز دیجیتالی است با قیمت های بالاتری هم خرید و فروش می شود. بازار چین اکنون بیش از نود درصد از تمامی خرید و فروش های بیت کوین را تحت کنترل دارد. البته این وابستگی به بازار یک کشور چندان خبر خوشایندی برای بیت کوین نیست چرا که تغییرات در اقلیم سیاسی و اقتصادی یک کشور، باعث افزایش نوسانات در قیمت بیت کوین خواهد شد.

کارشناسان و تجار بیت کوین احساس می کنند که  قیمت بیت کوین رو به رشد باقی خواهد ماند. حجم سرمایه بیت کوین نیز در حال افزایش مداوم است و از 14 میلیارد دلار نیز گذشته است. مطابق گزارش CoinMarketCap، حجم سرمایه بیت کوین این صرافی ظرف یک روز 5.34 درصد افزایش پیدا کرده است و به 14.6 میلیون دلار رسیده است.

تجار چینی که به خاطر محدودیت های قانونی در تبدیل یوآن به دارایی هایی مانند طلا مشکل دارند، هرچه بیشتر به بیت کوین روی می آورند. این امر همچنان یک دلیل مهم برای افزایش قیمت بیت کوین است. دلیل دیگر برای افزایش را به ریاست جمهوری ترامپ نسبت می دهند.

یک دلیل دیگر، مطابق نظر برخی از کارشناسان، کاهش پاداش استخراج است که باعث می شود که استخراج کنندگان بیت کوین های خود را نگاه دارند که در نتیجه باعث افزایش تقاضا و گران تر شدن بیت کوین می شود.

بیت کوین اعتبار و جایگاه خود را به عنوان یک ارز رمزنگاری شده تثبیت کرده است، نقدینگی زیادی دارد و صرافی ها و فروشگاه های هرچه بیشتری آن را می پذیرند. این امر باعث می شود که بسیاری از افراد هرچه بیشتر از آن برای یک سرمایه گذاری بلند مدت استفاده کنند. بنابراین میزان بیت کوین پس انداز شده توسط این سرمایه گذاران منفرد بالا می رود و مشخصا افزایش تقاضا برای سرمایه گذاری بلند مدت باعث افزایش بهای بیت کوین و نیز حجم سرمایه می شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا