ایستگاه خبر

اکثر جنایتکاران وب تاریک نحوه‌ی کارکرد زیکش را درک نمی‌کنند

طبق مطالعاتی که موسسه‌ی Rand منتشر کرده افرادی که از زیکش برای مقاصد غیرقانونی و مجرمانه در وب تاریک استفاده می‌کنند احتمالا کاملا تکنولوژی این رمز ارز متمرکز بر حریم خصوصی را درک نکرده‌اند. در این گزارش ۶۵ صفحه‌ای آمده است که مجرمان نسبت به ناشناس بودن پرداخت‌ها از طریق زیکش شک دارند. در این تحقیق همچنین آمده است که Zcash و برند تجاری آن مطابق با قوانین ضد پولشویی و تامین مالی تروریسم است و این مساله سوءاستفاده‌های غیرقانونی یا مجرمانه از آن را کاهش می‌دهد.

به نظر می‌رسد درک جنایتکاران از زیکش بیشتر از شرایط بازار سرچشمه می‌گیرد تا شرایط خاص این رمز ارز. در این گزارش آمده است زمانی که جنایتکاران تصمیم می‌گیرند «جایی بروند که پول آنجاست»، صریحا به بیت کوین اشاره می‌کنند چرا که هژمونی بیت کوین به مجرمان اطمینان خاطر می‌دهد تا فعالیت‌های غیرقانونی خود را در سایه‌ی بیت کوین انجام دهند. در این مطالعه همچنین مشخص شده که مجرمان استفاده از زیکش را عملیاتی نمی‌دانند.

این گزارش توضیح می‌دهد اکثر خلافکاران از پرداخت‌های محافظت شده‌ی زیکش برای حفظ حریم خصوصی خود استفاده نمی‌کنند که این مساله یا به عدم درک مدل عملیاتی زیکش و یا به عدم آگاهی آنها بازمی‌گردد. این مطالعه نتیجه‌گیری کرده همچنان بیت کوین محبوب‌ترین رمز ارز برای استفاده در فعالیت‌های جنایتکارانه محسوب می‌شود.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=38745
دکمه بازگشت به بالا