ایستگاه خبر

انتشار آخرین انشعاب سخت Zcash

بر اساس خبرگزاری Coindesk، رمزارز حریم خصوصی، Zcash، در به روزرسانی برنامه ریزی شده شبکه خود به نام Heartwood، به شکل موفقی انشعاب سخت خود را منتشر کرد. با این به روز رسانی، استخراج‌گران می‌توانند در کنار چند ویژگی جدید، تراکنش‌های کوین بیس را در حساب خصوصی خود دریافت کنند.

این به روزرسانی شامل دو پیشنهاده بهبود زی کش (ZIP) است. مورد اول، تراکنش‌های کوین بیس محافظت شده (ZIP 213)‌ است که راه حل‌های حریم خصوصی برای استراج زی کش ارائه می‌دهد. مورد دوم (Flyclient (ZIP 221 است که پشتیبانی از مشتریان سبک وزن را برای تأیید تراکنش‌ها به شبکه افزوده است.
به عنوان یک انشعاب سخت، این به روز رسانی، ناسازگار به عقب است، یعنی تمام گره‌های شبکه برای استفاده از بلاکچین زی کش باید با نرم‌افزار جدید همگام و هماهنگ شوند. Heartwod چهارمین انشعاب سخت این رمزارز حریم خصوصی نام دارد. قبل از این آخرین انشعاب سخت شبکه‌ی آن‌ها در دسامبر ۲۰۱۹ با نام Blossom انجام گرفت. جان سینسیناتی، مدیر اجرایی بنیاد زی کش در یک ایمیل به خبرگزاری Coindesk گفت:

“بنیاد Zcash درباره پشتیبانی از به روزرسانی Heartwood در کنار  شرکت کوین الکترونیک (ECC) هیجان زده است و امید دارد که به زودی کاربران با استفاده از Zebra، یک برنامه جایگزین سازگار با اجماع Zcash، می‌توانند به این شبکه متصل شوند.”

تراکنش‌های خصوصی Coinbase

تراکنش‌های کوین بیس محافظت شده به استخراج‌گران این امکان را می‌دهد که پاداش پردازش تراکنش‌ها را به صورت مستقیم در آدرس‌های محافظت شده زی کش دریافت کنند. آدرس‌های محافظت شده می‌توانند اطلاعاتی نظیر مبالغ، آدرس‌ها و یادداشت‌های رمزنگاری شده را مبهم کنند. با این ویژگی یک استخر استخراج می‌تواند به صورت خصوصی و محافظت شده پاداش‌های استخراج را منتقل کند. این برنامه از روز‌‌های ابتدایی پروژه زی کش در نقشه راه این شرکت وجود داشته است.

Flyclient

این ویژگی جدید به کاربران اجازه می‌دهد تا تراکنش‌ها را کمترین میزان اطلاعات ممکن، تأیید کنند. مشابه با گره‌های تأیید پرداخت ساده شده (SPV) در بیتکوین، این ویژگی دانایی یک تراکنش را تنها با استفاده رأس بلوک به جای استفاده از محتوای تمام بلوک، اثبات می‌کند.

به روز رسانی Heartwood، نتایج مثبتی را برای برنامه‌نویسان و کاربران به ارمغان می‌آورد. دسترسی به قابلیت همکاری بین زنجیره‌ای مثلا با شبکه اتریوم آسان‌تر می‌شود و همچنین از مشتریان سبک محافظت می‌شود.

https://coiniran.com/?p=40127
دکمه بازگشت به بالا