ایستگاه خبر

بنیاد زیکش و شرکت ECC روی ZIP 1014 توافق کردند

طبق اطلاعیه‌ای مطبوعاتی کمپانی Electric Coin و بنیاد زیکش به توافق رسیدند پروپوزال بهبود Zcash یا ZIP 1014 برای ارتقای شبکه‌ی ۴ (NU4) را در نیمه‌ی نوامبر ۲۰۲۰ راه‌اندازی کنند. ZIP 1014 به شدت تحت حمایت جامعه‌ی زیکش قرار دارد. مهمترین ویژگی پروپوزال ZIP 1014 این است که پس از هالوینگ این رمز ارز، ۸۰ درصد درآمد شبکه در اختیار ماینرها، ۵ درصد در اختیار بنیاد زیکش و ۷ درصد در اختیار شرکت ECC قرار می‌گیرد. ۸ درصد باقیمانده نیز برای حمایت از تلاش‌های اشخاص ثالث برای توسعه‌ی زیکش در قالب گرنت صرف می‌شود. هالوینگ زیکش در نوامبر امسال اتفاق می‌افتد و پاداش استخراج هر بلاک از ۵ ZEC به ۲.۵ ZEC کاهش می‌یابد.

زبق پروپوزال ZIP 1014 بنیاد زیکش و شرکت ECC نمی‌توانند از محل گرنت وجهی دریافت کنند. بیناد و ECC هر کدام می‌توانند یک کرسی در هیئت پنج نفره‌ی بررسی اهدای گرنت داشته باشند. با این حال تمام داوران پنج کرسی در پنل مشورتی جامعه انتخاب خواهد شد. بدین ترتیب اکثریت کرسی‌ها از اعضای مستقل انتخاب می‌شود و خطر تبانی به حداقل می‌رسد. همچنین، شرکت ECC و بنیاد زیکش توافق کرده‌اند NU4 اتفاق بیافتد و نام «Zcash» و لوگوی طلائی تنها برای اشاره به بلاک چین زیکش مورد استفاده قرار بگیرد. ارزش وجوه ماهانه و ذخیره‌ی نوسانات نیز حذف شدند.

طبق توافق ZIP 1014 شرکت ECC تغییرات لازم پروتکل اجماع در نرم‌افزار zcashd را اجرا خواهد کرد. تصویب نهایی و فعال‌سازی ZIP 1014 در ماه نوامبر سال جاری اتفاق خواهد افتاد و در آن زمان کاربران شبکه انتخاب خواهند کرد که قوانین جدید اجماع براساس ZIP 1014 اجرا شود یا خیر.

Source & Image

 

https://coiniran.com/?p=36984
دکمه بازگشت به بالا