ایستگاه خبر

YxY امیدوار است در سال ۲۰۲۱ به دروازه‌ای برای DeFi تبدیل شود

امور مالی غیرمتمرکز یا DeFi، در سال ۲۰۲۰ دنیای کریپتو را به طوفان کشانده است. برنامه‌های DeFi که به کاربران پاداش می‌دهد، مانند Yearn Finance، در میان سرمایه‌گذاران جدید محبوب شده‌اند و فعالیت‌هایی مانند yield farming سود خوبی به همراه داشته است. در حالی که این برنامه‌ها سودهای کلانی به همراه دارند، اکثر محصولات DeFi در بلاکچین اتریوم گیر کرده‌اند که به وضوح باید تغییر کند. اکوسیستم جدید DeFi ،Yield By Yield، معروف به YxY، امید دارد که در طول سال ۲۰۲۱ به درگاه ورود محصولات DeFi در چندین بلاکچین تبدیل شود.

 || بیشتر بخوانید: منظور از yield farming در دیفای چیست؟ معرفی مهمترین پروتکل‌ها ||

YxY سه پروتکل مختلف dApp (برنامه غیرمتمرکز) را معرفی می‌کند که به شما امکان توسعه بیمه، وام و تولید dAppهای کشاورزی را می‌دهد که برای انتقال آسان دارایی بهم پیوسته‌اند. پروتکل‌ها با نام  yxyLEND ،yxyINSURE و yxyFARM شناخته شده‌اند.
این سه پروتکل همچنین می‌توانند برای توسعه ابزارهای مالی چندمنظوره مورد استفاده قرار گیرند که امنیت بیشتری را برای دارایی‌ها فراهم کنند و حتی بازده بیشتری تولید کنند. همه این dAppها باید توسط حاکمیت YxY تأیید شوند که اطمینان حاصل کند همه چیزهایی که به اکوسیستم اضافه می‌شوند از کیفیت بالایی برخوردارند.

یکی از نکات منحصر به فرد در مورد اکوسیستم YxY توکن مزایده‌ای bYxY است. توکن bYxY پس از تأیید حاکمیت برای افزودن توکن جدید، در جلسات مزایده‌ای مورد استفاده قرار می گیرد. اگر حاکمیت به غیر از توکن جدید یا برنامه‌هایی برای توسعه dApp ، مورد دیگری را تأیید کند، به جلسات مزایده احتیاجی نیست. هدف از این جلسات پیشنهادات انگیزه‌های بیشتری برای حاکمیت است زیرا توکن مزایده‌ای bYxY تنها با تعویض توکن‌های حاکمیت YxY به نسبت ۱: ۱۰۰۰ به دست می‌آید.

اکوسیستم YxY در ۴ مرحله جداگانه در سرتاسر سال ۲۰۲۱ آغاز به کار خواهد کرد. در مرحله اول که از ژانویه آغاز می‌شود، خزانه‌داری به کار خود ادامه می‌دهد که ارزش درازمدت را برای توکن اصلی YxY و همچنین کل اکوسیستم خود به ارمغان می‌آورد. مرحله دوم توسعه بتا dApp را برای هر ۳ پروتکل ایجاد می‌کند. مرحله سوم dApps ترکیبی را معرفی می‌کند و مرحله چهارم شامل تست زنجیره‌ای است. هر مرحله راه‌اندازی، نسخه تازه به روز شده‌ای از وایت‌پیپر YxY را برای توجه به تغییرات و به روزرسانی‌های صورت گرفته معرفی می‌کند.

نقش DeFi در آوردن فناوری غیرمتمرکز در میان مردم بسیار مهم بوده است. DeFi هنوز بسیار جوان است اما آینده امیدوار کننده‌ای دارد. با ادامه رشد دنیای DeFi، اکوسیستم می‌تواند YxY تا سالها پیشرفت کند. با نزدیک شدن به پایان سال ۲۰۲۰، ما شاهد به ثمر رسیدن برنامه‌های واقعی DeFi خواهیم بود که امیدوارم بتواند طی تنها چند سال به توده مردم برسد.

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=41938
دکمه بازگشت به بالا