ایستگاه خبر

استودیوی Yuga Labs حق‌امتیاز CryptoPunks و Meebits را خرید!

تنها ۲۴ ساعت از شایعه‌ها و گمانه‌زنی‌های موجود نگذشته است که استودیوی Yuga Labs اعلام کرد حق‌امتیاز مجموعه NFTهای CryptoPunks و Meebits را از توسعه‌دهنده‌ی اصلی‌اش یعنی Larva Labs خریده است. این خبر طی بیانیه‌‌ی مشترکی ازجانب دو استودیوی Yuga Labs و Larva Labs در روز گذشته منتشر شد. در متن بیانیه‌ی Yuga Labs نوشته‌شده است:

«ما درحال حاضر مالک برندهای فوق، کپی‌رایت آنها در حوزه‌ی هنر و سایر حقوق مالکلیت معنوی (IP) مربوطه به ۴۲۳ عدد CryptPunks و ۱۷۱۱ عدد Meebits هستیم.»

استودیوی Larva Labs نیز خاطرنشان کرد که علی‌رغم رویداد فوق، همچنان مالک پروژه‌ی بزرگ دیگر توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) خود یعنی Autoglyphs و همچنین گروهی از شخصیت‌های محبوب خود در دو مجموعه‌ی CryptoPunks و Meebits است.

ناگفته نماند که ازلحاظ ارزش مادی، دو مجموعه‌ی Bored Ape و CryptoPunks درحال حاضر به‌ترتیب مقام‌های اول و دوم فضای NFTها را به‌خود اختصاص داده‌اند.

استودیوی Yuga Labs مدعی شد که قصد دارد تا حقوق تجاری مربوط به این دو مجموعه NFT را نیز به مالکین فعلی آنها اعطا کند. این کار هم‌اکنون برای مالکین Bored Ape صورت گرفته است، به‌طوری که هریک از دارندگان توکن‌ها Bored Ape می‌تواند آزادانه به درآمدزایی از NFTهای خود بپردازد. این ویژگی به کاربران امکان این را داده‌ است تا زیرمجموعه‌های اختصاصی خود را براساس توکن‌های اصلی توسعه داده یا با ناشرین بزرگ قراردادهایی امضا کنند.

طی گزارش‌های موجود، استودیوی Yuga Labs در ماه فوریه با شرکت سرمایه‌گذاری بزرگ Andreessen Horowitz (a16z) برای کسب یک بودجه‌ی ۵ میلیارد دلاری درمذاکره بوده است.

پیشنهاد مطالعه: کریپتو پانک چیست؟ پشت پردهٔ سرمایه‌گذاری در کریپتو پانکس (Cryptopunks)

Source

https://coiniran.com/?p=50193
دکمه بازگشت به بالا