ایستگاه خبر

آیا Yoroi متامسک شبکه‌ی کاردانو خواهد بود؟

شرکت بلاک‌چین Emurgo از طرح خود درخصوص تبدیل کیف‌پول Yoroi به نسخه‌ی مشابه متامسک برای شبکه‌ی کاردانو خبر داد. این خبر همزمان با تعیین تاریخ رسمی فاز نهایی بروزرسانی Alonzo و ارائه‌ی قراردادهای هوشمند برای کاردانو منتشر شده است.

اهمیت متامسک در چیست؟

کیف‌پول متامسک به کاربران امکان ذخیره و مدیریت کلید حساب‌های رمزنگاری، ارسال و دریافت توکن‌های مبتنی بر اتریوم و اتصال به بازار اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (dApps) را از راه یک افزونه‌ی مرورگر می‌دهد. این کیف‌پول پس از توسعه‌ و محبوبیت زنجیره‌ی هوشمند بایننس، از توکن‌های موجود در این شبکه نیز پشتیبانی کرده است.

آیا Yoroi متامسک شبکه‌ی کاردانو خواهد بود؟

براساس گفته‌های شرکت Emurgo، متامسک نوعی کیف‌پول کم‌حجم است که تمامی داده‌های دفترکل توزیع‌شده را درخود ذخیره نکرده و تنها موجودی دارایی‌های مرتبط با آدرس کیف‌پول را رهگیری می‌نماید.

این ویژگی به کاربران امکان دسترسی به بلاک‌چین‌های مرتبط را از هر پلتفرمی که متامسک را پشتیبانی نماید، می‌دهد. متامسک نه‌تنها تراکنش‌های سریع و آسانی دارد، بلکه کیف‌پولی غیرامانی بوده و کاربران کنترل‌کننده‌ی کلیدهای خصوصی خود هستند.

Yoroi از اجزای اساسی شبکه‌ی درحال رشد کاردانو است

شبکه‌ی کاردانو دارای دو کیف‌پول بومی است. یکی از آنها دادالوس (Daedalus) است، که کل بلاک‌چین را در خود ذخیره می‌کند. این ویژگی موجب کندی عملکرد آن شده و گاهی اجرای آن را تا چند دقیقه باوقفه روبرو خواهد ساخت. اگر برای مدتی از Daedalus استفاده نکنید، زمان بیشتری برای همگام‌سازی آن احتیاج است.

این مساله در زمان بلاک‌چین Byron بسیار وخیم‌تر بود و علی‌رغم وجود تجهیزات قدرتمند و اینترنت سریع نیز اجرای Daedalus ساعت‌ها به‌طول می‌انجامید.

اما کیف‌پول Yoroi ساختاری شبیه‌ به متامسک داشته و از راه افزونه‌ی مرورگر به‌سرعت اجرا می‌گردد. بلاک‌چین Emurgo می‌خواهد Yoroi را در فاز نهایی شبکه‌ی کاردانو عرضه کند تا بتواند به‌خوبی از ویژگی‌های قراردادهای هوشمند آن بهرمند گردد.

ادغام Yoroi با کاردانو به‌کمک فناوری «dApp Connector» میسر می‌گردد. این بروزرسانی برای نخستین بار درماه جولای معرفی گشت و استفاده از قراردادهای هوشمند بر بلاک‌چین کاردانو را ممکن ساخت.

باتوجه به پیشرفت‌های اخیر می‌توان انتظار داشت که کاردانو سرانجام به حریف مناسبی برای اتریوم تبدیل گردد.

پیشنهاد مطالعه: آموزش کامل کیف پول متامسک MetaMask + ویدیو

Source

https://coiniran.com/?p=47065
دکمه بازگشت به بالا