ایستگاه خبر

احتمال کناره‌گیری آندره کرونجی، توسعه‌دهنده YFI از صنعت دیفای

آندره کرونجی، توسعه‌دهنده‌ سرشناسی که نقش‌ بی‌بدیلی در رشد حوزه تأمین مالی غیرمتمرکز و تبدیل آن به صنعتی چندمیلیارد دلاری داشته در آستانه خروج و ترک این صنعت است.

این فعال حوزه نرم‌افزار، سالیان زیادی را صرف توسعه پلتفرم yEarn که پیش‌تر با نام iEearn شناخته می‌شد کرده؛ پلتفرمی که توانسته سودهای هنگفتی را به جیب کاربران خود سرازیر کند. این پروتکل در اوایل ماه ژوییه شاهد رشدی انفجارگونه بود و ارزش سپرده‌های قفل‌شده در قراردادهای هوشمند آن از مرز ۳۴۵ میلیون دلار گذشت.

با وجود این همه موفقیت، کرونجی اما از جو جاری حاکم بر صنعت دیفای راضی نیست. او می‌گوید که از به‌شدت از این فضا دلزده شده و حتی احتمال دارد برای همیشه با آن خداحافظی کنید.

گویا کرونجی با همان مشکلی مواجه شده که پیش‌تر نیز در ماه فوریه به خروج موقت او از فعالیت‌های مرتبط با دیفای منجر شد. وی مدعی است که فضای کنونی جامعه کاربری دیفای به‌شدت سمی شده است.

کرونجی که درحال‌حاضر فاقد شغل تمام‌وقت است، بیش از ۴۲ هزار دلار از سرمایه شخصی خود را صرف توسعه yEarn کرده و دوبرابر این مبلغ را هم به حسابرسی و میزبانی این پروتکل اختصاص داده است. وی می‌گوید که من واقعا می‌خواستم YFI را راه‌اندازی کنم تا از شر این هزینه‌ها و کنترل‌ها خلاص شوم. گفتنی است وی برای تامین هزینه این پروژه، مجبور شده خانه‌اش را برای دریافت وام در رهن بانک بگذارد و تاکنون هم ۲۰ هزار دلار بدهی بالا آورده است.

با این حال، به‌رغم تلاش‌های کرونجی برای توسعه اکوسیستم دیفای، روز گذشته فردی با نام مستار Hasu با ارسال یادداشتی به کرونجی نوشته است که او می‌تواند هر موقع دلش خواست میلیون‌ها دلار سپرده‌ کاربران در پروتکل yEarn را سرقت کند.

کرونجی اظهار داشته که همین دست نامه‌نگاری‌ها و اتهام‌زنی‌ها باعث شده که برای ادامه فعالیت در حوزه دیفای رغبت چندانی نداشته باشد.

Source

https://coiniran.com/?p=40550
دکمه بازگشت به بالا