ایستگاه خبر

آیا انتشار گزارش سه‌ماهه پلتفرم Yearn می‌تواند اقدامی مثبت در فضای دیفای باشد؟

پلتفرم Yearn یکی از پلتفرم‌های محبوب برای کشاورزی بازده است که این پلتفرم برای اولین بار یک گزارش سه‌ماهه از عملکرد خود بیرون داده است. این گزارش شامل جزئیات مالی از ۲۰ آگوست تا ۲۰ اکتبر است. در این سه ماه، درآمد ناخالص پلتفرم Yearn به اندازه ۴.۴ میلیون دلار بوده است. قسمت عمده این درآمد مربوط به محصول yVault بوده است و در واقع ۴.۱ میلیون دلار از این درآمد در اثر مشارکت این محصول ایجاد شده است.

عمده درآمد این پلتفرم مربوط به کارمزد‌های برداشتی است که توسط سپرده‌گذاران پرداخت شده است. این ساختار در آینده نیز به این صورت باقی می‌ماند و قرار است ارتقایی صورت بگیرد که در آن یک ساختار کارمزد ۲ درصدی از دارایی تحت مدیریت به علاوه یک کارمزد ۲۰ درصدی عملکردی ایجاد شود. پلتفرم Yearn مقدار ۱۲۰۰۰۰ دلار درآمد را از استخر نقدینگی خود و ۹۰۰۰۰ دلار نیز از ایردراپ‌های توکن کسب کرده است.

هزینه‌های کسب و کار پلتفرم Yearn

درآمد این پلتفرم در میان کاربرانی توزیع شده است که در توسعه و عملکرد پروژه سهیم بوده‌اند. ۲.۵ میلیون دلار از درآمد پروژه به اعضای مدیریتی داده شد که توکن‌های خود را به استیکینگ گذاشته بودند. این پلتفرم هزینه‌هایی را نیز برای حقوق‌های اداری و بازرسی‌های امنیتی متحمل شده است. علاوه بر این، ۴۳۰۰۰ دلار نیز به صورت بخشش‌های جامعه برای فعالیت‌هایی مانند توسعه و تبلیغات هزینه شده است. و در نهایت باید بگوییم که ترازنامه این پروژه سالم است و دارایی‌های آن بالغ بر ۵۸۱۰۰۰ دلار است، بدون این که در این میان بدهی‌ای داشته باشد.

چنین گزارشی تا به حال سابقه نداشته است

پلتفرم Yearn در جولای ۲۰۲۰ راه‌اندازی شد و از آن زمان تا به حال، پیوسته بر ارزش و محبوبیت آن اضافه شده است. این پلتفرم در حال حاضر یازدهمین پلتفرم بزرگ دیفای بر روی اتریوم است. مقدار ارزش محبوس‌شده در این پلتفرم ۴۴۰ میلیون دلار است. اما موفقیت مالی تنها بخشی از این ماجراست، تعهد و مسئولیت‌پذیری در اینجا خیلی مهم است که این پلتفرم با انتشار این گزارش مالی تا حدود زیادی آن را ثابت کرد. اگرچه کسب و کار‌های سنتی اکثرا چنین گزارش‌هایی را بیرون می‌دهند، اما این اولین باری بود که در فضای دیفای چنین گزارشی بیرون داده شد. البته این نکته را نیز نباید فراموش کرد که بسیاری از این پلتفرم‌ها داده‌های روی زنجیره دارند و این عملکرد آنها را تا حدود زیادی شفاف می‌کند.

باید دید که آیا دیگر پلتفرم‌های دیفای از این اقدام Yearn پیروی می‌کنند و گزارش‌های مالی دیگری را در این فضا خواهیم دید یا نه؟ نظر شما چیست؟ این اقدام پلتفرم Yearn را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

source

https://coiniran.com/?p=42523
دکمه بازگشت به بالا