ایستگاه خبر

پشتیبانی Yearn.Finance از شبکه آربیتروم

Yearn.Finance یکی از محبوب ترین پلتفرم‌های DeFi، پشتیبانی از شبکه لایه ۲ اتریوم آربیتروم (Arbitrum) را اضافه کرده است.

آربیتروم هزینه‌های گس را کاهش خواهد داد

تصمیم Yearn.Finance برای پشتیبانی از آربیتروم به این معنی است که کاربران می‌توانند توکن‌های مبتنی بر اتریوم را بدون جابجایی آن سکه‌ها در خود اتریوم انجام دهند. این پروژه ادعا می‌کند آربیتروم می‌تواند هزینه‌های گس (یعنی کارمزد تراکنش) را تا ۱۰ برابر کاهش دهد.

Yearn.Finance برای پشتیبانی از توکن‌های ERC-20 مبتنی بر اتریوم ایجاد شد و به کاربران اجازه می‌دهد تا بر روی آن توکن‌های خود را واریز و پاداش کسب کنند. به این ترتیب، این ادعا می‌کند تصمیم برای پشتیبانی از شبکه لایه ۲ را تقویت می‌کند.

Yearn.Finance به طور خاص آربیتروم را انتخاب کرد زیرا بزرگترین شبکه لایه ۲ اتریوم با بیش از ۳ میلیارد دلار قفل‌شده است. همچنین توجه را به این واقعیت جلب کرد که صرافی‌های بزرگی مانند بایننس و FTX پشتیبانی از آربیتروم را اضافه کرده‌اند.

مجموعه‌ای از توییت‌های منتشر شده توسط Yearn.Finance امروز به کاربران آموزش می‌دهد که چگونه وجوه را سپرده‌گذاری کنند و از طریق آربیتروم سود کسب کنند. همچنین نشان می‌دهد که ویژگی‌های اضافی در راه است، زیرا «خزانه‌های آربیتروم بیشتری، رول‌آپ L2 و خزانه‌های زنجیره جانبی برنامه‌ریزی شده‌اند».

Yearn.Finance هفتمین پلتفرم بزرگ DeFi است که با ارزش کل قفل اندازه‌گیری می‌شود. طبق گفته DeFi Pulse، این پلتفرم در حال حاضر دارای ۲.۹۴ میلیارد دلار ارزش کل قفل شده (TVL) است.

DeFi به شبکه‌های لایه ۲ تبدیل می‌شود

سایر پلتفرم‌های DeFi نیز در حال اضافه کردن پشتیبانی از آربیتروم هستند. یونی‌سوآپ (Uniswap) شروع به اضافه کردن پشتیبانی برای شبکه در ماه می گذشته کرد، در حالی که ۱inch پشتیبانی از آربیتروم را در ماه سپتامبر اضافه کرد. سایر پروژه‌های سازگارشده با آربیتروم در صفحه پورتال آن قابل مشاهده است.

با این حال، آربیتروم تنها شبکه لایه دومی نیست که برای خدمات DeFi در دسترس است. سرویس‌های مختلف DeFi از دیگر شبکه‌های مقیاس‌بندی محبوب مانند اپتیمیسم (Optimism) و پلیگان (Polygon) پشتیبانی می‌کنند.

در مجموع، این تلاش‌ها در جهت کم کردن ترافیک از خود اتریوم کار خواهد کرد. اتریوم به دلیل حجم تراکنش‌های بالا تحت فشار قرار می‌گیرد که منجر به کارمزدهای زیاد و زمان‌های طولانی تراکنش می‌شود—مشکلی که نیاز به راه‌حل‌های مقیاس‌بندی لایه ۲ را برجسته کرده است.

Yearn.Finance قبلاً پشتیبانی از فانتوم (Fantom)، بلاکچین لایه ۱ را اضافه کرده بود.

 

پیشنهاد مطالعه: هزینه گس اتریوم: یک توضیح ساده

 

Source

https://coiniran.com/?p=49960
دکمه بازگشت به بالا