ایستگاه خبر

پروتوکل yEarn.finance یک پروتوکل مالی غیرمتمرکز مبتنی بر کوین پایدار جدید آماده می‌کند

توکن پایدار StableCredit، توسط سازندگان yearn.finance، بسیاری از ویژگی‌‌های سایر پروتوکل‌های وام غیرمتمرکز را دارد اما توکن حکم‌رانی ندارد.

بر طبق خبرگزاری decrypt، امروز اعلام شد که سازنده بستر yearn.finance با معرفی یک پروتوکل جدید از دایره‌ی پر تعداد توکن‌های حکم‌رانی مربوط به پروتوکل‌‌های وام‌دهی دارایی دیجیتال خارج شد. پروتوکل StableCredit کوین‌های پایدار بدهی توکن‌شده، وام‌دهی و بازارگردان خودکار را ترکیب می‌‌کند تا یک پروتوکل کاملا غیرمتمرکز را ارائه دهد.

بنیان‌گذار این پروتوکل، آندره کرونیه، این فرآیند را قدم به قدم توصیف می‌کند.

پروتوکل صدور کوین

ابتدا کاربران مقادیری USDC را که هرکدام باید تقریبا یک دلار باشد، به سپرده می‌گذارند. گر چه USDC یک کوین پایدار است که به ارزش دلار متصل است، اما این به این معنی نیست که همواره باید یک دلار باشد. یک اوراکل قیمت دقیق یک دلار نسبت به USDC را گزارش می‌کند و با آن نرخ، توکن StableCredit را صادر می‌کند.

سپس یک ترکیب از مقادیر برابر USDC و StableCredit به یک بازارگردان خودکار وارد شده که ارزش کل آن دارایی‌ها را در سطح برابری حفظ می‌کند. بعد از آن کمی پیچیده‌تر می‌شود. چیزی که در نهایت کاربران به دست می‌آورند یک مقدار مشخص توکن StableCredit USD است که یک نسخه توکن‌شده دلار است و می‌تواند به عنوان وثیقه برای قرض گرفتن دارایی‌های دیگر در بازارگردان خودکار استفاده کنند.

گرچه این پروتوکل بسیار شبیه به دیگر پروتوکل‌های وام‌دهی غیرمتمرکز به نظر می‌رسد، اما تفاوت اصلی آن این است که این نوآوری یک بستر وام‌دهی بدون حکم‌رانی است. بنا بر این نیازی به رأی دارندگان توکن نیست. پروتوکل‌های دیگر مثل Compound، Synthetix و Aave همگی برای بازتوزیع قدرت کنترل بستر و و پروتوکل‌ها ار توکن‌های حکم‌رانی استفاده می‌کنند.

هنوز بسیار زود است تا بدانیم این پروتوکل چه ارزشی ایجاد خواهد کرد اما رابط کاربری در انتهای این ماه آماده خواهد شد.

بیشتر بخوانیم: دیفای (defi) و کاربرد های نو ظهورش یا خدمات مالی سنتی؟

https://coiniran.com/?p=41116
دکمه بازگشت به بالا