ایستگاه خبر

آندره کرونخه، بنیان‌گذار yEarn.Finance، از پروتوکل جدید دیفای رونمایی کرد

بر طبق گزارش CryptoBriefing، پروتوکل Deriswap، پروژه جدید موسس yEarn.Finance نام‌ دارد که با هدف ارائه وام، قرارداد اختیار معامله و سوآپ در یک قرارداد واحد با کارایی سرمایه بالا راه‌اندازی می‌شود.

کرونخه که در سال اخیر به شدت در فضای دیفای مشغول به فعالیت بوده است از جزییات آخرین پروژه خود پرده‌برداری کرد و در اعلامیه‌ای در سایت Medium گفت:

“پروژه Deriswap که در حال حاضر تحت آزمایش و بازبینی است، در واقع قراداد‌های سوآپ، اختیار و وام‌ها را در یک قرارداد واحد با کارایی سرمایه بالا ادغام می‌کند که امکان تعامل بین دارایی‌های جفت شده را فراهم می‌آورد. این برای تأمین‌کنندگان نقدینگی مفید است زیرا با آن می‌توانند به طور همزمان، موقعیت مالی خود را حفظ و پاداش‌های اضافی را دریافت کنند.”

در حال حاضر، در فضای دیفای چندین پروتوکل محبوب وجود دارند که خدمات قرارداد‌های سوآپ (Uniswap و Sushiswap)، قرارداد‌های اختیار معامله (Hegic و Opyn) و وام رمزارز (Aave و Compound) ارائه می‌دهد. به هر حال پروتوکل Deriswap می‌تواند چندین عملکرد و محصول را در قالب یک قرارداد واحد عرضه کند و این ویژگی منحصر به فرد آن است.

آندره،‌ معمار پروژه Deriswap

کرونخه، طراح اصلی این پروژه، به واسطه فعالیت گسترده در Hegic قطعا با این فضا آشنایی زیادی دارد. به خصوص این که پروتوکل yEarn.Finance به عنوان یک ابزار بهینه‌کننده سود، ترکیبی از پروتوکل‌های Aave، Compound و چند پروژه مرتبط دیگر است.

بیشتر بخوانیم: منظور از yield farming در دیفای چیست؟ معرفی مهمترین پروتکل‌ها

پروتوکل yEarn.Finance از ابتدای جولای راه‌اندازی شد و تا اینجا سال شگفت‌انگیزی را سپری کرده است. در ماه سپتامبر با ارزش ۴۳ دلار به بالاترین قیمت تمام دوران خود رسید و در حال حاضر با قیمت ۲۵.۵ دلار خرید و فروش می‌شود.

YFI Token Price Action

دیگر پروژه‌های اخیر کرونخه Keep3r و Eminence نام دارند که دومی یک بستر بازی است که در آن ۷ میلیون دلار از وجوه کاربران مورد سرقت قرار گرفت. به خاطر سطح شهرت کرونخه در جامعه دیفای، کاربران ریسک بالایی متقبل شده و وجوه خود را قبل از راه‌اندازی و بازبینی نهایی پروتوکل در قرارداد آن به سپرده گذاشتند.

جزییات کامل درباره پروتوکل Deriswap از جمله زمان راه‌اندازی هنوز منتشر نشده است و این پروتوکل هم اکنون تحت بازبینی است.

بیشتر بخوانیم: دیفای (defi) و کاربرد های نو ظهورش یا خدمات مالی سنتی؟

https://coiniran.com/?p=42228
دکمه بازگشت به بالا