ایستگاه خبر

جهش ۳۰ درصدی ریپل

قیمت توکن بومی ریپل که XRP نام دارد در ۲۴ ساعت گذشته با یک جهش ۳۰ درصدی از ۱ دلار به ۱.۳۰ دلار رسیده است. این جهش قیمتی علی‌رغم چالش حقوقی شرکت فینتک ریپل با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) از اواسط دسامبر بوده است.

جنجال حقوقی شرکت ریپل

در سال ۲۰۱۳ کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) ریپل را به کسب سود ۱.۳ میلیارد دلاری از فروش اوراق بهادار ثبت نشده متهم نمود. اما ریپل با تکذیب این اتهامات خواهان آن شد که SEC ملزم به اتخاذ رویکردی مشابه به بیت‌کوین، اتریوم و دیگر پروژه‌های غیرمتمرکز با ریپل است.

این پرونده‌ی حقوقی قیمت ریپل را به تا ۰.۲۶ دلار کاهش داد اما این پایان ماجرا نبود، پس آنکه چندین صرافی معتبر کریپتو مانند Coinbase و Crypto.com این رمز ارز را از لیست مبادلاتی خود حذف نمودند قیمت ریپل تا ۰.۲ دلار نیز تنزل کرد.

استقبال همگانی از فضای رمز ارز به رونق مجدد ریپل کمک شایانی نمود. قیمت XRP درحال حاضر دوبرابر زمانی است که SEC اتهامات خود را به ریپل مطرح نمود. طبق داده‌های سایت معتبر CoinMarketCap، ریپل با ارزش کل بازار ۵۷ میلیارد دلاری خود هم‌اکنون چهارمین رمز ارز بزرگ بازار است.

جهش 30 درصدی ریپل

جهش قیمت اخیر XRP هم مسیر با رونق همگانی بازار کریپتو بوده است. رمز ارزهای برتر این حوزه همچون اتریوم و بایننس کوین اوج قیمت تاریخی تازه‌ای از خود به‌جای گذاشته و به ترتیب به ۲۱۹۷ و ۴۷۱ دلار رسیدند. بیت‌کوین نیز مجددا سطح مقاومت ۶۰ هزار دلاری خود را شکست.

هفته‌‌ای خوش برای ریپل

روند صعودی ریپل با اخبار امیدوار‌ کننده‌ای برای آن همراه بوده است. این شرکت فینتک دیروز موفق شد از تجسس SEC در سوابق مالی مدیرعامل فعلی و پیشین خود جلوگیری نماید. شرکت ریپل در آغاز هفته‌ی جاری موفق به کسب یک پیشگرد دادرسى شد که به موجب آن SEC ملزم است تا اسناد مربوط به رویکردهای داخلی ریپل در حوزه‌ی رمز ارزها (پروژه‌ی کریپتو/اوراق بهادار) را به این شرکت تحویل دهد.

پیشنهاد مطالعه: معرفی پروتکل آوه (Aave)

Source

https://coiniran.com/?p=45012
دکمه بازگشت به بالا