ایستگاه خبر

سازمان سرمایه‌گذاری Grayscale شروع به انحلال XRP Trust می‌کند!

سازمان سرمایه‌گذاری Grayscale که بزرگترین سازمان مدیر دارایی‌های کریپتویی است، اعلام کرده که به دنبال شکایت کمیسیون بورس اقدام به انحلال XRP Trust می‌کند. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده قبلا از ریپل شکایت کرده بود و XRP را جزو اوراق بهادار ثبت‌نشده محسوب کرده بود.

XRP Trust قرار است که نقد شود و وجوه حاصل از آن در میان سهامداران توزیع شود که البته هنوز مقدار این وجوه مشخص نیست. داده‌ها نشان می‌دهند که XRP Trust در مدت سه سالی که از راه‌اندازی آن گذشته است، مقدار ۱۹.۲ میلیون دلار را از ۷۰ سرمایه‌گذار جمع‌آوری کرده است که البته هنوز مشخص نیست که این صندوق در زمان نقد شدن چقدر ارزش خواهد داشت.

سازمان سرمایه‌گذاری Grayscale علت این اقدام را شکایت کمیسیون بورس از ریپل اعلام کرده است. ریپل شرکتی است که از ۲۰۱۳ تا کنون حدود ۱.۳ میلیارد دلار فروش توکن داشته است. این دعوی حقوقی فضای متخاصمی را برای بازار XRP ایجاد کرده است؛ به طوری که بسیاری از صرافی‌ها اقدام به توقف معاملات XRP کرده‌اند و قیمت این رمز ارز نیز شدیدا پایین آمده است.

Grayscale اعلام کرده که احتمالا تبدیل XRP به دلار برای این صندوق بسیار دشوار خواهد بود. Grayscale در اوایل ژانویه بود که XRP را از لیست صندوق سرمایه‌گذاری کریپتویی خود برداشت. با توجه به وضعیتی که اینک ریپل در آن گرفتار شده است، این گونه اقدامات از جانب سازمان‌های دیگر کاملا طبیعی است و این سازمان‌ها نمی‌خواهند گرفتار مشکلات و دردسر‌های قانونی شوند. البته قوانین سخت‌گیرانه و دست و پاگیر موجود در ایالات متحده نیز ممکن است منجر به خروج سرمایه‌گذاران و تریدر‌ها از پلتفرم‌های خارجی شوند. نظر شما چیست؟ این اقدام Grayscale چه پیامد‌هایی خواهد داشت؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43190
دکمه بازگشت به بالا