ایستگاه خبر

برد گارلینگهاوس مدیر ریپل: XRP مسأله‌ی ۱۰ تریلیون دلاری را حل می‌کند

مدیر ارشد شرکت ریپل به انتقاد‌های پیرامون XRP، سومین رمزارز بزرگ که به شرکت ریپل متعلق است، پاسخ داد. وی تأیید کرد که شرکت ریپل به هیچ وجه برنامه‌ای برای تغییر استراتژی خود در رابطه با XRP ندارد چرا که این رمزارز، مطابق با عبارات خودش، در حال حل کردن مسأله‌ی تریلیون دلاری یا پرداخت‌‌های بین مرزی است.

مشکل هویت ریپل

در تاریخ ۱۲ آگوست، یکی از مشهورترین روزنامه‌های کسب و کار، Financial Times، یک مقاله نه چندان دوستانه منتشر کرد که در آن بیان کرد که حالا که XRP نتوانسته است توجه بانک‌ها را به خود جلب کند، ریپل در حال تنظیم مجدد مدل کسب و کار خود است و به دنبال تبدیل شدن به «آمازون پرداخت» است. مثلا بانک اسپانیایی بزرگ، سانتاندر، علیرغم استفاده از نرم‌افزار ریپل، حاضر به استفاده از XRP برای پرداخت‌های بین‌المللی نشد. همچنین شرکت غول در زمینه پرداخت،‌ مانی‌گرام، چند میلیون دلار از ریپل دریافت کرده تا از توکن بحث برانگیز آن‌ها استفاده کند.

رویکرد گارلینگهاوس انتقادات زیادی را به وی معطوف کرد. ناتانیل پوپر، یک گزارش‌گر فناوری در مجله نیویورک تایمز، مدیر عامل ریپل را به گمراه کردن سرمایه‌گذاران با وعده‌های عجیب و غریب در مورد استفاده بانک‌ها از XRP متهم کرد و گفت:

“اگر سرمایه‌گذاران در روزی که مدیر عامل ریپل از برنامه بانک‌‌ها برای استفاده از XRP خبر داد، پول خود را برای خرید این توکن صرف می‌کردند و آن‌ها را تا به امروز نگه می‌داشتند، با ضرر ۹۰ درصدی در سرمایه خود مواجه می‌شدند.”

بیشتر بخوانیم: ماشین تورینگ (Turing Machine) چیست؟ بیت­‌کوین و اتریوم کدامیک تورینگ کامل هستند؟

نقدینگی عندالمطالبه بهتر است

گارلینگهاوس در پاسخ به این اظهارنظر‌‌های بدبینانه داده‌هایی را درباره رشد راه‌حل نقدینگی عندالمطالبه به اشتراک گذاشت. این راه‌حل، توکن XRP را به درستی به کار می‌بندد تا به عنوان یک ارز رابط بری انجام آنی پرداخت‌های بین‌مرزی مورد استفاده قرار گیرد. حجم تراکنش این توکن از آغاز تا کنون از ۲ میلیارد دلار عبور کرده و به طور متوسط هر ساله یک افزایش ۱۱ برابری را ثبت کرده است.

شرکت ریپل همچنین در روز‌‌های اخیر، برندگان ماراتون برنامه‌نویسی PayID را که خود، حامی مالی آن بوده، اعلام کرد. این مسابقه برای بررسی موارد استفاده جدید برای XRP و PayID برگزار شد. به هر حال، برنامه Repay بیشترین توجه را به خود جلب کرد. با وجود این برنامه جدید، ریپل به کاربران خود این امکان را می‌دهد که پول خود را در سطح جهان فقط در عرض چند ثانیه از طریق یک پیام ساده در پیام‌رسان‌هایی چون تلگرام، اسلک،‌دیسکورد و ماتریکس به فرد مورد نظر انتقال دهند.

با توجه به پایگاه کاربران چند صد میلیونی برنامه‌های پیام‌رسان، این برنامه جدید از انتقال XRP توسط میلیارد‌ها نفر در سطح جهان پشتیبانی می‌کند.

https://coiniran.com/?p=40679
دکمه بازگشت به بالا