ایستگاه خبر

حذف توکن XRP از لیست سه صرافی‌، کاهش 24 درصدی قیمت در 24 ساعت

به دلیل فاش شدن دادخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) علیه Ripple، چندین صرافی رمزارز در حال حاضر معاملات توکن XRP را متوقف کرده‌اند.

به گزارش کوین‌تلگراف، با اعلام خبر دادخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا علیه شرکت ریپل، قیمت توکن XRP در صرافی بایننس در سه روز گذشته بیش از 41 درصد کاهش یافته است. گویا امروز چندین صرافی معامله این توکن را تا اطلاع بعدی متوقف کرده‌اند.

تاکنون سه صرافی نه چندان بزرگ OSL، CrossTower و Beaxy به صورت موقت این توکن را از لیست رمزارزهای خود حذف نموده‌اند.

طبق این دادخواست، شرکت ریپل و مدیران آن، از سال 2013 بیش از 14.6 میلیارد توکن XRP را به عنوان اوراق بهادار ثبت نشده به ارزش 1.38 میلیارد دلار فروخته‌اند. آن‌ها همچنین به پرداخت مبالغی به برخی صرافی‌ها‌ برای رسیدن به توافق با آن‌ها متهم هستند.

||بیشتر بخوانیم: ریپل به زودی با شکایت SEC روبرو خواهد شد!

احتمال حذف XRP توسط صرافی‌های دیگر

به گفته وکلای برجسته در صنعت رمزارزها، صرافی‌هایی که XRP را در لیست خود دارند، در خطر هستند. اگر توکن XRP یک اوراق بهادار شناسایی شود، مرحله اخیر عرضه توکن‌ها غیرقانونی قلمداد می‌شود.

هیلی لنون، یک مشاور حقوقی در شرکت Anderson Kill بیان کرد:

“می‌دانید چه کسی در معرض خطر است اگر که توکن XRP از نظر این کمیسیون، اوراق بهادار باشد؟ هر کدام از صرافی‌هایی که این توکن را در لیست خود دارند.”

کمیسیون SEC، شرکت ریپل را به پرداخت پول به صرافی‌ها برای اجازه خرید و فروش این توکن در بستر ‌های خود متهم کرده است. پرونده رسمی این شکایت بیان می‌کند که شرکت ریپل با حداقل 10 بستر معاملاتی رمزارز بدین گونه به توافق رسیده است. در این متن آمده :

“در سال 2017 و 2018، شرت ریپل برای لیست شدن و ایجاد انگیزه معامله، با حداقل 10 بستر معاملات رمزارز به صورت پنهانی به توافق رسیده است. هیچ یک از این بسترها در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ثبت نشده‌اند. شرکت ریپل یک کارمزد را با توکن‌های XRP به این صرافی‌ها پرداخت می‌کرده است.”

به عقیده SEC،‌ این پرداخت‌ها باعث شده تا صرافی‌ها، به خرید و فروش XRP در بستر خود اجازه دهند. آن‌ها همچنین این توکن‌ها را به عنوان محرکی برای دستیابی به آمار حجم معامله پرداخت می‌کردند.

برخی از صرافی‌ها احتمالا تا زمان رأی نهایی دادگاه، معاملات XRP را متوقف کنند. صرافی OSL، یک بازار ثانویه و صرافی رمزارز در هنگ‌کنگ، اعلام کرده:

“متعاقب اقدام قانونی کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده علیه شرکت ریپل و دو نفر از مدیران آن، ما بلافاصله و تا اطلاع ثانوی، کلیه خدمات پرداخت و معامله XRP را در بستر OSL به حالت تعلیق درآورده‌ایم.”

قیمت XRP

به لحاظ تکنیکال، بسیاری از معامله‌گران اعتقاد دارند که توکن XRP در وضعیت «مرگ یا زندگی» قرار گرفته است. قیمت این توکن یا در قیمت فعلی، حدود 0.35 دلار باقی می‌ماند و یا سقوط بیشتری می‌کند.

در سطحی کمتر از 35 سنت، احتمال سقوط به قیمت‌های ابتدای سال 2020 بیشتر می‌شود. اگرچه نباید احتمال یک رالی قیمتی تسکین‌بخش را نادیده گرفت. ظاهرا همه چیز به رأی نهایی دادگاه وابسته است.

الکس ساندرز، یک معامله‌گر رمزارز، می‌گوید که توکن XRP اکنون ریسک زیادی برای سرمایه‌گذاران به همراه دارد. وی افزود:

“با وجود ازدیاد کوین‌هایی که صعود‌های قیمتی را تجربه می‌کنند، مسخره است که حالا با وجود این پرونده، خود را به لحاظ احساسی به توکن XRP پایبند کنید. صرافی‌ها آن را از لیست خارج می‌کنند. صنعت خدمات مالی تا زمانی حل و فصل این پرونده شهامت نزدیک شدن به آن را ندارد.”

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا