ایستگاه خبر

توکن XRP با ۱۶۹ درصد رشد قیمت در ماه نوامبر، بیشترین بازدهی در بین رمزارزها

چنان که بیتکوین در ماه نوامبر همه‌ی سر تیتر خبرها را به خود اختصاص داد، یکی دیگر از رمزارزهای بزرگ، XRP،‌ در سکوت خبری ۱۶۹ درصد رشد داشته و در صدر لیست ۲۰ توکن برتر سایت Coindesk قرار گرفته است.

توکن XRP با ارزش بازاری ۲۱.۴ میلیارد دلار، از ابتدای سال ۲۲۵ درصد رشد قیمت داشته است. در همین زمان قیمت بیتکوین به عنوان اولین و برجسته ترین رمزارز، ۱۶۵ درصد افزایش یافته است.

chart-5-3

این میزان از رغبت به XRP ممکن است به خاطر عرضه هلیکوپتری توکن‌های Spark به تمامی دارندگان توکن ریپل باشد. البته یک دلیل دیگر هم می‌تواند ورود کاربران تازه وارد باشد. بسیاری از آن‌ها حتی نمی‌دانند که هر کسری از بیتکوین را تا ۸ رقم اعشار می‌توانند خریداری کنند. از همین رو، توکن‌‌های ریپل ۶۲ سنتی را به بیتکوین ۱۹ هزار دلاری ترجیح می‌دهند.

همچنین این کاربران تازه‌کار با مشاهده قیمت ارزان هر توکن ریپل و احتمالا انجام جستجوی ساده در گوگل گمان می‌کنند که ریپل می‌تواند محصولی باشد که بانک‌‌ها برای پرداخت‌های بین مرزی از آن استفاده کنند.

توکن Stellar، یک توکن پرداخت دیگر که توسط بنیان‌گذار ریپل جد مک‌کالب ساخته شده در جایگاه دوم این لیست قرار گرفته است. قیمت این توکن در ماه نوامبر ۱۵۳ درصد و از ابتدای سال ۳۱۳ درصد رشد کرده است.

برای مقایسه، در همین ماه نوامبر قیمت بیتکوین ۴۰ درصد و اتریوم ۵۶ درصد افزایش یافته است.

بسیاری از متخصصان این حوزه نسبت به این رشد قیمت با نگاهی آلوده به شک می‌نگرند. ریپل طی سال‌‌های متمادی تلاش بسیاری انجام داده است تا بتواند مقبولیت نهادی گسترده‌ای را به عنوان یک سیستم پرداخت بین مرزی به دست آورد اما هنوز به اهداف خود نزدیک هم نشده است.

|| بیشتر بخوانیم: آشنایی با ریپل (Ripple) ، یک شبکه پرداخت فراملی بلاک چین

https://coiniran.com/?p=42331
دکمه بازگشت به بالا