آخرین اخبار ارزهای دیجیتال

بر اساس گزارش WSJ: چانگ‌پنگ ژائو از معاملات پولشویی در BinanceUS آگاه بوده است

تحقیقات WSJ نشان می‌دهد که چانگ‌پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس از معاملات پولشویی در شعبه آمریکا آگاه بوده و آن را «مدیریت» کرده است.

طبق گزارشی از وال استریت ژورنال، در اولین ساعت راه‌اندازی پلتفرم آمریکایی بایننس، BinanceUS، حدود ۷۰۰۰۰ دلار بیت کوین (BTC) مبادله شد.

رسانه‌ها به ارتباطات داخلی دسترسی پیدا کرده‌اند، که در آن مدیر عامل شرکت ادعا می‌کرد که این نقل‌ و انتقالات از معامله‌گران خارجی نبوده است.

فکر می کنم این خود ما بودیم.

— چانگ‌پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس

علاوه بر آن، گزارش WSJ ادعا می‌کند صرافی بین‌المللی بایننس حدود ۴۶ درصد از حجم کل سرمایه خود را معامله کرده است.

معاملات پولشویی چیست؟

معاملات پولشویی یک عمل فریبنده در بازارهای مالی است که در آن یک واحد تجاری، معمولاً یک تریدر یا گروهی از تریدرها، به طور مصنوعی حجم معاملات را با خرید و فروش مکرر یک دارایی افزایش می‌دهند تا توهم فعالیت بالای بازار را ایجاد کنند.

هدف معاملات پولشویی دستکاری احساسات بازار، جذب تریدرهای بیشتر و به طور بالقوه افزایش قیمت دارایی است. این عمل در بازارهای مالی تنظیم‌شده غیرقانونی است، زیرا پویایی عرضه و تقاضا را مخدوش و سرمایه‌گذاران را گمراه می‌کند.

در بازار ارزهای دیجیتال، یک تریدر ممکن است با اجرای سفارش‌های خرید و فروش برای همان دارایی دیجیتال با همان قیمت، درگیر معاملات پولشویی شود، حتی اگر هیچ تغییر واقعی در مالکیت یا ارزش دارایی وجود نداشته باشد.

SEC بایننس را به معاملات پولشویی متهم کرد

طبق WSJ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ادعا کرد ۷۰ درصد از حجم معاملات در BinanceUS توسط حساب‌های زنجیره سیگما افزایش یافته است. زنجیره سیگما، همانطور که قبلا توسط WSJ گزارش شده است، یک شرکت تجاری سوئیسی است که توسط ژائو کنترل می‌شود. علاوه بر این، SEC ادعا می‌کند CZ از چنین عملیاتی آگاه بوده و آن را هدایت می‌کرده است.

در پاسخ به افشاگری‌های WSJ، سخنگوی شعبه ایالات متحده اعلام کرد BinanceUS و CZ هرگز در معاملات پولشویی شرکت نکرده و یا از آن چشم‌پوشی نکرده‌اند.

این ادعا اهمیت قابل توجهی دارد، به ویژه با توجه به اینکه این موضوع به مسائل دیگری مانند شکایت‌های SEC و CFTC اضافه می‌شود. در حال حاضر، بایننس به دنبال رد شکایت CFTC است.

علاوه بر این، بایننس موج عظیمی از اخراج‌ها را پشت سر گذاشته است. گزارش شده ژائو گزینه استعفای داوطلبانه با دلایل نامشخص را پیش روی کارمندان میان‌رده خود گذاشته است. گزارش‌ها نشان می‌دهد به کارمندان در بخش‌های مختلف این حق انتخاب داده می‌شود که به‌طور داوطلبانه تعدیل شوند.

سایر مسائل مربوط به معاملات پولشویی

این اولین بار نیست که اتهامات معاملات پولشویی مطرح می‌شود. کوین‌بیس، صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال در ایالات متحده، مشکلات قانونی مشابهی با CFTC داشت.

این رگولاتور ادعا کرد پلتفرم معاملاتی کوین‌بیس در سال ۲۰۱۶ بیش از شش هفته درگیر معاملات پولشویی بوده است. این اختلاف بعداً در سال ۲۰۲۱ با CFTC حل شد و دادگاه کوین‌بیس را به پرداخت ۶.۵ میلیون دلار جریمه محکوم کرد.

 

پیشنهاد مطالعه: احراز هویت یا مشتری‌ات را بشناس (KYC) چیست؟ راه پیشگیری از پولشویی!

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=64940
دکمه بازگشت به بالا