ایستگاه خبر

استفاده از Wrapped Bitcoin در کامپوند

اکنون از Wrapped Bitcoin (WBTC) می‌توان به‌عنوان وثیقه در پروتکل مبتنی بر اتریوم کامپوند (Compound) استفاده کرد. کامپوند با توجه به یک میلیارد دلار وام دهی غیرمتمرکز اخیراً بیشترین کاربرد را در برنامه دیفای دارد.

افزودن Wrapped Bitcoin به کامپوند به دنبال پیشنهاد این جامعه بود که در ماه مه سال ۲۰۲۰ برای دارندگان Compound ارسال شد. پس از دو ماه بررسی، در تاریخ ۱۲ می، انجمن Compound با ۵۳۳,۸۹۹ رای موافق در مقابل ۵۲۳,۹۷۴ رای مخالف، موافقت کرد که WBTC را به پروتکل وام‌دهی خود اضافه کند.

Wrapped Bitcoin چیست؟

Wrapped Bitcoin یک توکن بر بستر اتریوم با پشتوانه یک به یک با بیت کوین است و به دارندگان بیت کوین امکان می‌دهد از برنامه‌های توسعه یافته بر بستر اتریوم استفاده کنند.

نزدیکی تعداد رأی‌های موافق و مخالف برای افزودن WBTC به لیست رمزارزهای تأییدشده در کامپوند می‌تواند نشانه‌ای از عدم قطعیت درباره Wrapped Bitcoin باشد. طبق گفته نویسندگان پروپوزال اولیه، WBTC با مشکل «تک نقطه شکست» روبروست و از شمار رمزارزهای بدون نیاز به اعتماد به شمار نمی‌آید.

از مزایای افزوده‌شدن WBTC به‌عنوان وثیقه، متنوع‌شدن رمزارزهایی است که در کامپوند استفاده می‌شود. هم چنین، اضافه شدن W‌BTC به یکی دیگر از پلتفرم‌های بزرگ وام‌دهی دیفای یعنی MakerDAO، فرصت‌های بیشتری برای تعامل و همکاری میان دو پلتفرم میکر و کامپوند فراهم می‌آورد.

طبق توییت تیم W‌BTC در تاریخ ۱۲ جولای، W‌BTC با تأثیر وثیقه‌ای ۴۰ درصد در کامپوند عرضه خواهد شد. این موضوع بدان معنا است که کاربران فقط می‌توانند ۴۰ درصد ارزش هر W‌BTC را  به عنوان وام دریافت کنند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=40060
دکمه بازگشت به بالا