ایستگاه خبر

فعالسازی اولین صندوق قابل معامله (ETF) بیت کوین تا پایان سال

صندوق قابل معامله (ETF) بیت کوین به عنوان هدف نهایی بازار رمزارز برای جذب سرمایه‌گذاران جدید با ذخیره سرمایه زیاد به بازار و در نتیجه ورود پول به بازار شناخته می‌شود. تا به امروز، تمام برنامه‌های ETF بیت کوین توسط SEC رد شده است، به این دلیل که بازار بیت کوین هنوز به بلوغ کافی نرسیده است. با این حال، مدیریت یک صندوق از برزیل اکنون به موفقیت بزرگی دست یافته است.

Hashdex و Nasdaq و راه‌اندازی Bitcoin ETF تا پایان سال
براساس یک گزارش، مدیر صندوق برزیلی هشدکس (Hashdex) توافق‌نامه‌ای با Nasdaq امضا و فعالسازی Bitcoin ETF را تأیید کرده است. این صندوق قابل معامله ۳ میلیون سهام کلاس E را برای تجارت در بورس اوراق بهادار برمودا راه‌اندازی خواهد کرد.

خبرگزاری محلی اینفومونی می‌گوید که این صندوق راه‌اندازی می‌شود و تا پایان سال جاری آماده تجارت است. Hashdex برمودا را به دلیل چارچوب قانونی سازگار با کریپتو انتخاب کرده است. طبق این گزارش، اطلاعات بیشتر در مورد روش و عملکرد دقیق تا روز آغاز رسمی منتشر نخواهد شد.

|| بیشتر بخوانید: نحوه عملکرد صندوق های سرمایه گذاری بورس (ETF) در حوزه بلاکچین ||

مارسلو سامپایو، مدیر عامل Hashdex، توضیح داد که این مرحله تأیید دیگری است بر اینکه امروز علاقه سرمایه‌گذاران سازمانی به بازار رمزارز همچنان ادامه دارد. Nasdaq اعتمادبه‌نفس زیادی در بازار نشان می‌دهد زیرا اولین صندوق قابل معامله (ETF) بیت کوین در حال حاضر در سراسر جهان به صورت رسمی ثبت شده است. سامپایو خلاصه کرد:

این روند همچنین باید ورود سرمایه‌گذاران سازمانی به این بخش را تسریع کند. این روندی است که به طور فزاینده‌ای اتفاق خواهد افتاد.

طبق گزارش مجله خبری برزیل Oglobo، این محصول مالی جدید زمینه را برای سرمایه‌گذاران سازمانی جهانی مانند صندوق‌های دولتی، صندوق‌های بازنشستگی و صندوق‌های وقف فراهم می‌کند تا سرمایه خود را به راحتی در بازار کریپتو سرمایه‌گذاری کنند. Hashdex در ایپانمدا مستقر است و در سال ۲۰۱۸ توسط مارسلو و برونو کاراتوری تاسیس شده است. مارسلو پیش از این در پروژه‌های مختلفی با اوراکل و مایکروسافت کار کرده و در صحنه استارت‌آپ برزیل بسیار شناخته شده است.

Hashdex در حال حاضر تقریباً ۴۶،۴ میلیون دلار دارایی را مدیریت می‌کند که به ۴ صندوق تقسیم شده و سه تا از آنها در برزیل ثبت شده است. اینها شامل صندوق‌های رمزارز نیز می‌شوند، بنابراین Hashdex قبلاً تجربه گسترده‌ای در این بخش داشته است. شرکای Hasdex که دارایی‌های رمزارز را ذخیره می‌کنند Vo1t ،Kingdom Trust و Xapo هستند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41246
دکمه بازگشت به بالا